Koniec korekty? Analiza techniczna Bitcoin (BTC) 16.07.2018

Po kilku miesiącach spadków na giełdach kryptowalut chyba zaczynają nadchodzić lepsze dni. Niedawno na wykresie świec godzinnych zarysowała się formacja podwójnego dna, która oznacza zakończenie trendu spadkowego:

Bitcoin odwrócenie trendu

Wykres cen Bitcoina. Giełda Bitstamp

Następnie bardzo wyraźnie widać na wykresie kilkakrotnie pojawiające się formacje flagi, które potwierdzają trend wzrostowy.

Natomiast na świecach dziennych i tygodniowych wykres zaczyna wyglądać na formujący 3 falę w impulsie wzrostowym przy zwiększonym wolumenie:

Kryptowaluta Bitcoin rośnie

Wykres – giełda kryptowalut Bitstamp – świece dzienne.

Na tą chwilę wykres zatrzymał się w okolicach oporu znajdującego się w okolicach 6700-6800 dolarów za kupno Bitcoina co może oznaczać, krótką stabilizację na tym poziomie lub spadki. Jednakże w naszej opinii wszystko wskazuje, że za chwilę przyjdą kolejne wzrosty. Jeśli ta fala impulsu wybije bieżący opór 5 fala zatrzyma się prawdopodobnie dopiero na poziomie 7600-7800 i z tego miejsca nastąpi korekta kursu. Oczywiście jak zwykle uprzedzamy, że nasze analizy techniczne nie stanowią porady inwestycyjnej i każdy z Was musi podejmować samodzielnie decyzję o zakupie Bitcoina czy innych kryptowalut gdyż zmienność tego rynku jest spora co wpływa też na wyższy poziom ryzyka. Szanse na dalsze wzrosty w krótkim terminie oceniamy na 60-70%

Media zagraniczne o Bitcoinie:

 

Giełda Bitcoin nie jest jedna, a na świecie jest ich co najmniej kilkadziesiąt. My polecamy zwłaszcza  BitBay (to polska giełda kryptowalut) oraz jedną z największych międzynarodowych giełd Bitcoin – Binance, która od jakiegoś czasu jest dostępna również w języku polskim.

Materiały i informacje publikowane na stronie internetowej służą jedynie celom informacyjnym, reklamowym lub promocyjnym i nie powinny być wyłączną podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych. W szczególności, informacje te nie mają charakteru rekomendacji dotyczących instrumentów finansowych w rozumieniu przepisów dyrektywy MiFID oraz art. 76 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, jak również nie stanowią analizy, usługi doradztwa inwestycyjnego, prawnego ani podatkowego.

Dokładamy należytych starań, aby prezentowane na stronie internetowej informacje były rzetelne i oparte na wiarygodnych źródłach. Nie ponosimy jednak żadnej odpowiedzialności za dokładność, aktualność oraz kompletność przedstawionych produktów, analiz lub informacji publikowanych na niniejszej stronie oraz za jakiekolwiek szkody będące rezultatem korzystania lub oparcia się na tych informacjach przez użytkownika serwisu. Kupno i handel kryptowalutami wiąże się z dużym ryzykiem oraz możliwością utraty nawet całego włożonego kapitału.