Aktualności kryptowalutowe 8 września 2019

Aktualności kryptowalutowe 8 września 2019

Ranking najlepszych kryptowalut 2019

Zapraszamy do lektury najnowszych ciekawostek i aktualności kryptowalutowych.

  1. Kilka dni temu na jednym z portfeli bitcoin zaobserwowano transakcję środków w wysokości prawie 95000 bitcoinów co oznacza wartość około miliarda dolarów.
  2. Bitcoin utrzymuje cenę powyżej 10000 dolarów za sztukę. Kolejny raz, w ostatnich dniach, obronił się opór na poziomie 10000 dolarów choć wcześniej został wyłamany dołem. W naszej opinii świece tygodniowe i miesięczne wskazują na to, że korekta będzie kontynuowana.
  3. Spada zużycie energii potrzebne do wydobycia bitcoinów i obsługi całego blockchainu. Co ciekawe ponoć około ¾ energii zużywane do wydobycia pierwszej kryptowaluty pochodzi ze źródeł odnawialnych, a górnicy optymalizują zasoby energetyczne.
  4. Giełda bitcoin Binance wprowadza swojego tzw. Stablecoina denominowanego w dolarach amerykańskich. BinanceUSD ma zostać wprowadzony we współpracy z firmą Paxos Trust Company i został już zaakceptowany przez Departament Usług Finansowych Stanu Nowy Jork.
  5. Apple dostrzega możliwości i potencjał kryptowalut oraz technologii blockchain. W sumie to nie dziwi gdyż Apple dołącza do najważniejszych firm technologicznych z USA takich jak np. portal Facebook, który już jakiś czas temu ogłosił wprowadzenie własnej kryptowaluty Libra.
  6. Blockchain Ethereum się przepełnia i powoduje trudności w tworzeniu łańcuchów pobocznych oraz aplikacji z nim związanych. To powoduje zaniepokojenie developerów oraz inwestorów. Rozwiązaniem ma być wdrożenie nowego protokołu Serenity (Ethereum 2.0)

Giełda bitcoin oraz giełda kryptowalut

To naszym zdaniem najciekawsze informacje z ostatnich dni. Niebawem postaramy się zebrać więcej ciekawych informacji. Być może jakieś nowości wprowadzi niebawem polska giełda bitcoin BitBay.