18 maja 2018

Polska giełda kryptowalut

Najlepsza polska giełda kryptowalut

Polska giełda kryptowalut BitBay

BitBay to  największa i najlepsza polska giełda kryptowalut. Istnieje od 2014 roku i jest pierwszą w Polsce giełdą kryptowalutową. Obecnie ma zarejestrowanych prawie 1 mln użytkowników (najbardziej popularna giełda w Polsce). Większość użytkowników tej platformy to Polacy ale wśród osób korzystających są również obywatele z całej UE, Azji i USA. Znaczącą przewagą giełdy BitBay jest polska wersja językowa portalu oraz obsługa klienta w naszym ojczystym języku.

Kolejny atut jaki daje ta polska giełda kryptowalut to możliwość kupowania walut elektronicznych za waluty tradycyjne – PLN, USD i Euro. To ważne ponieważ wiele giełd zagranicznych nie daje możliwości kupowania kryptowalut za tradycyjne waluty a jedynie umożliwia wymienianie jednych kryptowalut na inne. Rejestracji można dokonać klikając tutaj lub w poniższy baner:

BitBaypolska giełda kryptowalut – wymaga przesłania dokumentów potwierdzających dane osobowe użytkowników i wnikliwie je weryfikuje dlatego też na początku należy nieco uzbroić się w cierpliwość. Szybkie przesłanie wymaganych dokumentów w odpowiedniej formie znacząco przyśpiesza czas potrzebny obsłudze giełdy na weryfikację Waszego konta.

BitBay ciągle się rozwija oraz wprowadza nowe rozwiązania oraz nowe kryptowaluty np. Stellar (XLM) czy Monero (XMR). W czerwcu 2018 roku przeniesiona została na Maltę ze względu na utrudnianie funkcjonowania giełdom kryptowalut w Polsce. Między czerwcem a lipcem zarząd tej giełdy kryptowalut nie próżnował i wprowadził do obrotu kolejne ciekawe waluty cyfrowe np. OmiseGO, Golem, Zcash, a także Agur (REP), Basic Attention Token (BAT) oraz 0x (ZRX) i  TenX czyli PAY. Zatem to nie tylko miejsce gdzie można kupić ethereum czy litecoina ale także wiele innych walut cyfrowych.

 Wiele pracy zamiast w rozwój BitBay musiał włożyć w mechanizmy umożliwiające użytkownikom składanie zeznań podatkowych wedle obowiązujących przepisów. Po zmianie siedziby giełda przywróci również wpłaty walutowe w dolarach i euro co na pewno doprowadzi do zwiększenia obrotu w tych walutach. Warto zwrócić uwagę, że giełda BitBay została niedawno sklasyfikowana na 46 miejscu na 100 najlepszych giełd kryptowalut na świecie.

 

 

Wykresy – polska giełda kryptowalut BitBay

Polska giełda kryptowalut BitBay udostępnia wykresy, które wyglądają tak:

Polska giełda kryptowalut

lub na pojedyńczych wykresach:

Giełda kryptowalut BitBay

W Polsce powstało już kilka giełd kryptowalut np. Abucoins, Coinbe niestety nie uzyskały one do tej pory tak dużej popularności jak BitBay. Jak pokazuje doświadczenie nie wszystkie będą mogły przetrwać na rynku. W czerwcu 2018 roku zostanie rozpoczęta likwidacja AbuCoins.

Polska giełda kryptowalut BitBay – podsumowanie

 

 

BitBay zyskał zaufanie klientów oraz daje spore możliwości i ilość oferowanych do kupna kryptowalut. BitBay wyróżnia się zdecydowanie pod kątem łatwości użytkowania. Mocną stroną są też sposoby zabezpieczeń (2 stopniowe) dzięki czemu cieszy się niesłabnącym zaufaniem użytkowników. Warto również wziąć pod uwagę fakt, że ta giełda kryptowalut udostępnia tzw. wtyczkę API, która umożliwia zewnętrznym programom połączenie i handel na giełdzie bez konieczności logowania się użytkownika.

BitBay – największa i najlepsza polska giełda kryptowalut ZAREJESTRUJ SIĘ -> i wypróbuj za darmo!

 

 

Czym właściwie jest giełda kryptowalut? W skrócie to miejsce, służące do kojarzenia osób handlujących kryptowalutami. Innymi słowy jest to miejsce, które daje możliwość kupna kryptowalut i ich sprzedaży w określonej cenie. Co ważne nie każda giełda kryptowalut umożliwia płacenie w tradycyjnych walutach dlatego warto to zweryfikować przed założeniem konta. Często stosowane jest również sformułowanie “giełda Bitcoin” ze wzglądu na to, że jest to pierwsza i najbardziej znana kryptowaluta. Często kupno Bitcoina to pierwszy krok na giełdzie umożliwiający jego dalszą wymianę na inne waluty elektroniczne.

Ciekawy materiał opisujący czym są giełdy kryptowalut:

Dla wielu użytkowników giełdy walut cyfrowych duże znaczenie ma również program partnerski. W przypadku polskiej giełdy kryptowalut BitBay jest on dość prosty i przejrzysty. Liczne pozytywne opinie o programie pojawiają się na różnych forach internetowych. Można by oczywiście pisać długo i obszernie na temat różnych kwestii związanych z platformami handlu walutami cyfrowymi. Najważniejsze wydaje się jednak to, żeby iść w kierunku rozwiązań prostych, łatwych w użyciu i bezpiecznych. Niestety regulacje prawne w Polsce doprowadzają nie tylko do emigracji poszczególnych biznesów tego typu ale po prostu do ich zamykania o czym pisaliśmy już w licznych bieżących komunikatach.