Polska giełda kryptowalut BitBay przenosi się na Maltę!

BitBay – polska giełda krytpowalut zmienia siedzibę na Maltę!

Zapowiedziane niedawno przenosiny polskiej giełdy kryptowalut na Maltę stały się faktem. Między 30 a 31 maja miała miejsce migracja większości kientów. BitBay zrealizował wszystko zupełnie bezboleśnie dla klientów. Wystarczyło zapoznać się z nowymi regulaminami i kilka razy kliknąć. Zmieniła się nie tylko siedziba ale również wszystkie rachunki bankowe giełdy. Tym samym przywrócone zostały również wpłaty w tradycyjnych walutach – dolarach amerykańskich oraz euro. Wpłaty te nie były możliwe ze względu na działania polskich urzędów i organów. Ciągłe kłody pod nogi rzucane największej polskiej giełdzie kryptowalut nie mogły więc zakończyć się inaczej niż ucieczką. Niewątpliwie jednak zmiana otoczenia wyjdzie BitBay na dobre. Odblokowanie wpłat w USD i Euro na pewno przyczyni się do wzrostu obrotów na tej giełdzie. Oczywiście zajmie to pewnie dłuższy czas zanim giełda handlu walutami elektronicznymi uzyska maksymalne przychody.

Obecnie polska giełda kryptowalut BitBay przez analityków wyceniana jest na około 1 mld złotych. Utrudnienia powodowane przez polskich rządzących giełda ta widocznie ma już za sobą i będą mogli teraz koncentrować się już tylko na rozwoju. Jednak tego typu problemy nie dotykają tylko polskiej giełdy kryptowalut BitBay. Podobne problemy prawne ma wiele zagranicznych giełd kryptowalut. W większości przypadków walka z platformami handlu walutami cyfrowymi kończy się przenosinami, a Państwo zostaje bez dużego i rozwijającego się płatnika podatków. Dobrze, że dobrze radzą sobie z rozwojem platformy oraz marketingiem internetowym swojej działalności.

Rozwijająca się technologia blockchain i kryptowaluty potrzebują giełd kryptowalutowych ponieważ w ten sposób użytkownicy mogą się w nie zaopatrzyć a potem używać. Zatem dobrze aby istniały w miarę tanie giełdy kryptowalut. Ułatwi to dalszą dystrybucję tej innowacyjnej technologii.

Kupno kryptowalut będzie możliwe na tych samych zasadach co dotychczas. Od Was jedynie zależy czy zdecydujecie się na kupno Bitcoina, kupno Litecoina czy może Lisk.

Chcesz od podstaw dowiedzieć się czym są kryptowaluty?