Polska giełda kryptowalut Abucoins kończy działalność

Giełda kryptowalut Abucoins kończy działalność!

Dnia 1 czerwca 2018 roku zakończyła swoją działalność jedna z najbardziej rozpoznawanych polskich giełd kryptowalut Abucoins. Nie wiadomo do końca co było przyczyną rezygnacji z dalszej działalności. Nie ulega wątpliwości, że otoczenie w Polsce stało się niekorzystne dla giełd kryptowalut. Abucoins została wpisana przez KNF na listę ostrzeżeń. Do tego doszły spadki cen szyfrowanych walut elektronicznych co oznacza mniejsze zarobki dla giełd. W połączeniu z niekorzystnymi interpretacjami prawnymi polskie giełdy kryptowalut zaczęły mieć problemy.

Polska giełda Bitcoin – Bitbay przeniósła się na Maltę a Abucoins po prostu została zlikwidowana. Klienci zostali o wszystkim poinformowani z wyprzedzeniem i mogli bez problemu wypłacić pieniądze ze swoich kont. Oby to był ostatni taki przypadek gdyż tego typu sytuacje mogą wprowadzać spory stres dla ich użytkowników. Tym samym znika kolejna polska giełda kryptowalut, na której dostępne było nie tylko kupno Bitcoina ale także innych kryptowalut np. kupno Lisk, czy kupno Litecoina.

 

Abucoins - polska giełda kryptowalut

W takiej sytuacji kupno Bitcoina nie będzie tam już możliwe. Szkoda bo była to dość obiecująca polska giełda Bitcoin, która szybko skończyła swoją działalność. Niestety nie pomogło tutaj wsparcie w zakresie doradztwa marketingowego.