Największe giełdy Bitcoin na świecie – ranking 2019

Ranking – największe światowe giełdy Bitcoin i kryptowalut 2019

Najlepsza polska giełda Bitcoin

Zastanawiasz się, które z giełd Bitcoin należą do największych?

Wielu inwestorów szuka rzetelnych informacji co do wielkości i obrotów na poszczególnych giełdach Bitcoin. Dlatego też postanowiliśmy przygotować dla Was szybkie zestawienie największych światowych giełd Bitcoin wraz z obrotami. Ranking powstał na podstawie danych z portalu coinmarketcap.com. Dlaczego inwestorzy wybierają największe giełdy bitcoin czy największe giełdy kryptowalut? Odpowiedź jest dość prosta. Największe giełdy bitcoin i kryptowalut dają większą pewność stabilności i przede wszystkim dużej płynności oraz obrotów.

 

Największa giełda Bitcoin 2019

Największa giełda Bitcoin pod kątem klasycznych obrotów to – Coinbene – chińska platforma handlu i wymiany Bitcoina, która obecnie zarejestrowana jest w Singapurze. Obecnie zakup pierwszej waluty elektronicznej i handel nią generuje ponad 320 mln dolarów dziennego obrotu! Zatem miesięczny obrót tej giełdy może wynosić nawet 10 miliardów dolarów!

Bardzo ciekawym jest fakt, że na tej giełdzie Bitcoin stanowi prawie 85% łącznego obrotu wszystkimi kryptowalutami. Łączny obrót w handlu kryptowalutami na Coinbene wynosi “raptem” 380 milionów dolarów. Tak wygląda jej główny panel:

  1. Największa giełda Bitcoin

    Coinbene – wykresy na największej giełdzie bitcoin

 Bitcoin – giełda druga pod kątem wielkości – EXX

Chińska największa giełda kryptowalutowa EXX może poszczycić się drugimi co do wielkości obrotami pierwszą kryptowalutą Bitcoinem. Dobowy obrót szacowany jest na około 220 milionów dolarów. Łączny wartość handlu walutami elektronicznymi na tej giełdzie przekracza 300 milionów dolarów. Główny panel inwestora wygląda tak:

chińska giełda Bitcoin EXX

EXX to obecnie największa chińska giełda kryptowalut

 

 

Trzecia pod względem wielkości giełda kryptowalut

OKEx – tak nazywa się trzecia w naszym rankingu ogólnodostępna giełda Bitcoin, na której równowartość obrotów transakcji sprzedaży/kupna Bitcoina wynoszą prawie 170 mln dolarów dziennie. Zatem średnio miesięcznie na tej platformie wymiany i handlu Bitcoinem zmienia swoich właścicieli za 5 miliardów dolarów! Co ciekawe ta giełda kryptowalut przewyższa znacząco w swoich obrotach giełdę Coinbene czy EXX. Wartość dobowego obrotu walutami elektronicznymi przekracza 600 milionów dolarów.

Giełda Bitcoin OKEx

Kolejnymi w naszym rankingu są:

Giełda kryptowalut Bibox

Czwarta – Bibox – dobowy obrót Bitcoinem wynosi na niej średnio około ponad 150 milionów dolarów. Warto zwrócić uwagę, że platforma Bibox jest bardzo młodą i istnieje dopiero od 2017 roku. Łączna wartość dobowego obrotu kryptowalutami na tej giełdzie przekracza 360 milionów dolarów. Bibox wywodzi się i jest zarejestrowana w Estonii.

 

Dopiero na 6 miejscu znalazła się giełda Bitcoin – Binance. Bardzo popularna międzynarodowa giełda walut cyfrowych, na której łączne dzienne obroty kryptowalutami przekraczają 700 milionów dolarów. Udział transakcji sprzedaży/kupna Bitcoina to zaledwie fragment i stanowi on 120 milionów dolarów.

Zarejestruj się na BINANCE

 

Piąta w kolejności wielkości obrotu Bitcoin giełda to OEX. Azjatycka giełda kryptowalut szczycą się dziennymi obrotami w wysokości ponad 160 milionów dolarów z czego ponad 130 milionów zawarte jest w transakcjach sprzedaży/zakupu Bitcoina.

Giełda Bitcoin (BTC)

Warto zwrócić uwagę, na możliwość kupna Bitcoina, w postaci kontraktów terminowych z dźwignią czyli tzw. dyrywatów. Największą tego typu giełdą Bitcoin na świecie jest obecnie BitMEX, na której dzienne transakcje sprzedaży-kupna Bitcoina sięgają 1 mld dolarów!

Największe giełdy Bitcoin i największe giełdy kryptowalut – pełny ranking

Poniżej znajduje się pełny ranking największych giełd Bitcoin i największych giełd kryptowalut na świecie. Zestawienie można znaleźć na portalu coinmarketcap.com

Największe giełdy Bitcoin - ranking

pełny ranking prezentujący największe giełdy bitcoin

Zachęcamy również do zapoznania się z nowym artykułem przedstawiającym ranking najlepszych kryptowalut 2019.