Najlepsze giełdy kryptowalut 2019 – ranking

Ranking najlepszych giełd kryptowalut 2019

Zastanawiasz się jakie są najlepsze giełdy kryptowalut w 2019?

Kilkanaście dni temu opublikowane zostało bardzo ciekawe zestawienie rankingujące najlepsze giełdy kryptowalut w 2019 roku (pierwsze 50 miejsc możecie zobaczyć po prawej stronie).

Dlaczego zainteresował nas akurat ten ranking najlepszych giełd kryptowalut 2019

Publikujący je portal www.cryptocompare.com zebrał mnóstwo ciekawych danych dotyczących platform handlu i wymiany walut cyfrowych. Łącznie sklasyfikowano ponad 100 giełd.

W ocenie nie brano pod uwagę obrotu danej giełdy gdyż jak tłumaczy portal: “w pełnym raporcie takie dane mogą być mylące. Nie zawsze wielkość obrotu gwarantuje bezpieczeństwo i satysfakcję.” My jakiś czas temu publikowaliśmy zestawienie największych giełd kryptowalut – tutaj.

Rejestracja – giełda BitBay

Nowy ranking najlepszych giełd kryptowalut

Jednym z podstawowych założeń tworzonego rankingu było obniżenie znaczenia wartości obrotu giełdy dla jej klasyfikacji. Za to zwrócono uwagę na wiele innych bardzo istotnych czynników.

W tym zupełnie nowym rankingu najlepszych giełd kryptowalut uwazględniono następujące aspekty:

 • Lokalizacja geograficzna giełdy
 • Jakość firmy i kadry
 • Prowadzenie nadzoru handlowego
 • Regulacje prawne
 • Jakość rynku
 • Dane i ich dostarczani

Dane były zbierane ręcznie z oficjalnych źródeł, które często są ogólnodostępne np.

 1. Bank Światowy
 2. Giełdy kryptowalut
 3. Profile na Linkedin
 4. Profile na Crunchbase
 5. Portal Github
 6. Siedziby firm
 7. Strony internetowe mediów – np. Coindesk czy Bloomberg

Można powiedzieć, że wprowadzenie większej przejrzystości do klasy aktywów cyfrowych oraz poprawa jakości dostarczania danych tak by uczestnicy rynku mogli podejmować najbardziej świadome decyzje, bardzo poprawia jakość funkcjonowania rynku. To pierwszy tego typu raport uwzględniający tak wiele różnych kwestii.

Do tej pory brak wiarygodnych wskaźników do oceny giełd walut cyfrowych oraz ryzyko dotyczące zawyżonych wolumenów negatywnie wpływało na uczestników, a teraz wszystko wskazuje na to, że się to zmieni na lepsze. Dodatkowo ciężko było odróżnić skuteczny E-marketing i tworzenie stron internetowych, które robią duże wrażenie na odbiorcach od realiów poszczególnych projektów. 

giełdy kryptowalut - mapa
pracownicy
nadzór nad handlem walutami cyfrowymi
prawo kryptowaluty

Najlepsza giełda kryptowalut 2019 – Coinbase

Amerykańska giełda kryptowalut Coinbase znalazła się na pierwszym miejscu zestawienia przygotowanego przez portal www.cryptocompare.com. Po prawej stronie możecie zapoznać się z wyglądem TOP 3 światowych giełd walut cyfrowych.

Pierwsza dziesiątka rankingu najlepszych giełd kryptowalut 2019 wygląda następująco:

 1. Coinbase
 2. Poloniex
 3. Bitstamp
 4. BitFlyer
 5. Liquid
 6. itBit
 7. Kraken
 8. Binance
 9. Gemini
 10. Bithumb

Rejestracja – giełda Binance

Kolejne pięć platform handlu walutami cyfrowymi to:

 1. OKCoin
 2. BITPoint
 3. OKEX
 4. Bitfinex
 5. Korbit

Cały raport i porównanie dostępne jest w tym miejscu.

Niestety dość przeciętnie w rankingu wypadły – BitBay uważana za najlepszą polską giełdę kryptowalut – miejsce 46 w rankingu. Wyżej uplasował się Coindeal na 44 miejscu.

Dość nisko sklasyfikowana została giełda HitBTC, która pojawia się w niektórych innych zestawianiach. Ciekawostką jest, że na miejscu 102 znajduje się inna polska giełda kryptowalut – Coinroom – która w skandalicznych okolicznościach została zlikwidowana i podejrzana jest o oszukanie swoich klientów.

Zapraszamy do śledzenia naszej strony na bieżąco. W kolejnych miesiącach naszym celem będzie aby zawsze pojawiał się nowy ranking najlepszych giełd kryptowalut.

Teraz już wiecie, które to najlepsze giełdy kryptowalut w 2019!

Rejestracja bezpłatnego konta – giełda BitBay

Na pewno domyślacie się, że przygotowanie w pełni obiektywnego zestawienia prezentującego najlepsze giełdy kryptowalut jest praktycznie niemożliwe. Wszystkie czynniki, które można wykorzystać w takim rankingu można rozumieć inaczej lub podważyć jeśli komuś przyjdzie na to ochota.

Najlepsze giełdy kryptowalut 2019 i 2020

Oczywiście tego typu zestawienie powinno być opracowywane regularnie co roku. Można chyba jednak powiedzieć, że będzie ono wyglądało podobnie w 2020 roku. Najlepsze giełdy kryptowalut ciągle się rozwijają i zdobywają wielu nowych użytkowników. Ich obroty stale rosną. Dlatego też pozycje w zestawieniu prawdopodobnie będą się zmieniały. Jeśli dostrzeżemy duże przetasowania, na pewno zrobimy aktualizację tego rankingu.

Póki co jednak zachęcamy was do prowadzenia własnego rozeznania oraz ostrożnych ruchów w zakresie wyboru najleszych giełd kryptowalut. Nigdy do końca nie możecie być pewni czy dana platforma nie zostanie zhakowana albo czy nie upadnie jak miało to miejsce w przypadku kilku polskich giełd albo zagranicznych, o których na bieżąco informowaliśmy publikując najnowse aktualności kryptowalutowe.

Jeśli macie jakieś uwagi, sugestie, spostrzeżenia dotyczące np. tego zestawienia lub innych artykułów, które moglibyśmy opublikować lub poprawić to prosimy piszcie na mail gielda.kryptowaluty.pl@gmail.com

 

Co cechuje najlepsze giełdy kryptowalut?

Jest wiele elementów, które możecie zweryfikować zanim podejmiecie decyzję o wyborze platformy do handlu i wymiany kryptowalut np.

 1. Wartość obrotów wymiany krypto-krypto;
 2. Wartość obrotów walut tradycyjnych z walutami elektronicznymi;
 3. Czy umożliwia wymianę walut tradycyjnych (FIAT) na kryptowaluty czy tylko umożliwia wymiany krypto-krypto?
 4. Zabezpieczenia konta – np. systemy dwustopniowego logowania (2FA) poprzez Google Authenticator czy wysyłkę SMS
 5. Obsługa – czy jest 24 godziny na dobę przez 7 dni w w tygodniu?
 6. Obsługa w języku ojczystym – w naszym przypadku w języku polskim
 7. Czy dostępne materiały, polityka prywatności oraz inne dostępne są w ojczystym języku?
 8. Czy wybrana przez Ciebie giełda posiada interfejs w języku ojczystym?
 9. Jakiego rodzaju stosuje zabezpieczenia przed cyberprzestępczością?
 10. Czy posiada fundusz na pokrycie ewentualnych strat wynikających z utraty środków swoich użytkowników np. w przypadku ataku hakerskiego?

Można powiedzieć, że to niejako 10 przykazań dotyczących wyboru najlepszych giełd kryptowalut spośród setek dostępnych na całym świecie. 

Pamiętajcie jednak, że inwestowanie w kryptowaluty jest ryzykowne. Trzymanie środków na giełdach również.