Najlepsze giełdy kryptowalut 2019 – ranking

Ranking najlepszych giełd kryptowalut 2019

Zastanawiasz się jakie są najlepsze giełdy kryptowalut w 2019?

Kilkanaście dni temu opublikowane zostało bardzo ciekawe zestawienie rankingujące najlepsze giełdy kryptowalut w 2019 roku (pierwsze 50 miejsc możecie zobaczyć po prawej stronie).

Dlaczego zainteresował nas akurat ten ranking najlepszych giełd kryptowalut 2019

Publikujący je portal www.cryptocompare.com zebrał mnóstwo ciekawych danych dotyczących platform handlu i wymiany walut cyfrowych. Łącznie sklasyfikowano ponad 100 giełd.

W ocenie nie brano pod uwagę obrotu danej giełdy gdyż jak tłumaczy portal: “w pełnym raporcie takie dane mogą być mylące. Nie zawsze wielkość obrotu gwarantuje bezpieczeństwo i satysfakcję.” My jakiś czas temu publikowaliśmy zestawienie największych giełd kryptowalut – tutaj.

Rejestracja – giełda BitBay

giełdy kryptowalut - mapa
pracownicy
nadzór nad handlem walutami cyfrowymi
prawo kryptowaluty

Nowy ranking najlepszych giełd kryptowalut

Jednym z podstawowych założeń tworzonego rankingu było obniżenie znaczenia wartości obrotu giełdy dla jej klasyfikacji. Za to zwrócono uwagę na wiele innych bardzo istotnych czynników.

W tym zupełnie nowym rankingu najlepszych giełd kryptowalut uwazględniono następujące aspekty:

 • Lokalizacja geograficzna giełdy
 • Jakość firmy i kadry
 • Prowadzenie nadzoru handlowego
 • Regulacje prawne
 • Jakość rynku
 • Dane i ich dostarczani

Dane były zbierane ręcznie z oficjalnych źródeł, które często są ogólnodostępne np.

 1. Bank Światowy
 2. Giełdy kryptowalut
 3. Profile na Linkedin
 4. Profile na Crunchbase
 5. Portal Github
 6. Siedziby firm
 7. Strony internetowe mediów – np. Coindesk czy Bloomberg

Można powiedzieć, że wprowadzenie większej przejrzystości do klasy aktywów cyfrowych oraz poprawa jakości dostarczania danych tak by uczestnicy rynku mogli podejmować najbardziej świadome decyzje, bardzo poprawia jakość funkcjonowania rynku. To pierwszy tego typu raport uwzględniający tak wiele różnych kwestii.

Do tej pory brak wiarygodnych wskaźników do oceny giełd walut cyfrowych oraz ryzyko dotyczące zawyżonych wolumenów negatywnie wpływało na uczestników, a teraz wszystko wskazuje na to, że się to zmieni na lepsze. Dodatkowo ciężko było odróżnić skuteczny E-marketing i tworzenie stron internetowych, które robią duże wrażenie na odbiorcach od realiów poszczególnych projektów. 

Najlepsza giełda kryptowalut 2019 – Coinbase

Amerykańska giełda kryptowalut Coinbase znalazła się na pierwszym miejscu zestawienia przygotowanego przez portal www.cryptocompare.com. Po prawej stronie możecie zapoznać się z wyglądem TOP 3 światowych giełd walut cyfrowych.

Pierwsza dziesiątka rankingu najlepszych giełd kryptowalut 2019 wygląda następująco:

 1. Coinbase
 2. Poloniex
 3. Bitstamp
 4. BitFlyer
 5. Liquid
 6. itBit
 7. Kraken
 8. Binance
 9. Gemini
 10. Bithumb

Rejestracja – giełda Binance

Kolejne pięć platform handlu walutami cyfrowymi to:

 1. OKCoin
 2. BITPoint
 3. OKEX
 4. Bitfinex
 5. Korbit

Cały raport i porównanie dostępne jest w tym miejscu.

Niestety dość przeciętnie w rankingu wypadły – BitBay uważana za najlepszą polską giełdę kryptowalut – miejsce 46 w rankingu. Wyżej uplasował się Coindeal na 44 miejscu.

Dość nisko sklasyfikowana została giełda HitBTC, która pojawia się w niektórych innych zestawianiach. Ciekawostką jest, że na miejscu 102 znajduje się inna polska giełda kryptowalut – Coinroom – która w skandalicznych okolicznościach została zlikwidowana i podejrzana jest o oszukanie swoich klientów.

Zapraszamy do śledzenia naszej strony na bieżąco. W kolejnych miesiącach naszym celem będzie aby zawsze pojawiał się nowy ranking najlepszych giełd kryptowalut.

Teraz już wiecie, które to najlepsze giełdy kryptowalut w 2019!

 

Rejestracja bezpłatnego konta – giełda BitBay