18 maja 2018

Kupno Litecoin

Zakup Litecoina

Kupno Litecoin

Kupno Litecoin (jednej z pierszych kryptowalut) dostępne jest na różnych giełdach kryptowalut. Zarówno na polskiej giełdzie kryptowalut BitBay jak również na innych zagranicznych giełdach. Zanim jednak zdecydujesz się na kupno Litecoina warto zapoznać się z tym czym wyróżnia się ta waluta elektroniczna. Konstrukcja technologiczna sieci blockchain Litecoina jest bardzo podobna do Bitcoina z tą różnicą, że opracowano ją w taki sposób aby była bardziej wydajna.

Litecoina udostępniono w 2011 roku, kiedy zakup Bitcoina był już możliwe i niedługo później okrzyknięto “cyfrowym srebrem”. Obecnie kupno Litecoin możliwe jest między innymi na giełdzie kryptowalut BitBay. Wystarczy zarejestrować bezpłatne konto poprzez poniższy baner:

Największa polska giełda kryptowalut

Dlaczego warto rozważyć kupno Litecoin?

Litecoin to szyfrowana waluta elektroniczna oparta o sieć blockchain oraz system peer-to-peer. Bloki przetwarzane są w 2,5 minuty co oznacza, że transakcje są czterokrotnie szybsze niż Bitcoina (10 minut). Sieć Litecoin zaprojektowana została w ten sposób aby można było wydobyć 84 mln Litecoinów co oznacza, że docelowo będzie ich około 4 razy więcej niż Bitcoina.

Twórcą kryptowaluty Litecoin jest Charlie Lee, który wcześniej pracował w  Google, a następnie był dyrektorem w jednej z największych giełd Bitcoin – Coinbase. Z względu na chińskie pochodzenie twórcy Litecoina, nazywa się ją też czasem “chińską kryptowalutą”. Ta waluta cyfrowa  jest internetową walutą peer-to-peer, która umożliwia dokonanie błyskawicznej wysyłki na całym świecie, przy stosunkowo niskim koszcie. Litecoin to w pełni zdecentralizowany system transakcyjny, a jego funkcjonowanie nie jest nadzorowane przez jakichkolwiek administratorów. Kontrolę stanowi sam system oraz użytkownicy, którzy z niego korzystają.  Zatem gdzie kupić Litecoin?

Rejestracja – BitBay

Kryptowaluta Litecoin – gdzie kupić?

Wartym podkreślenia jest fakt iż Litecoin jest otwarto-źródłowym programem, dostępnym na licencji MIT/X11. Dzięki czemu możliwe jest uruchamianie, modyfikowanie czy kopiowanie oraz rozpowszechnianie go, nawet w przypadku zmodyfikowanych wersji systemu. Wszystko publikowane jest w transparentny sposób, dlatego można niezależnie weryfikować pliki wykonywalne oraz ich kod źródłowy

Czy gdyby Litecoin był normalną klasyczną monetą a nie walutą cyfrową wyglądałby tak?

Kupno Litecoina (LTC)

A może tak?

Kryptowaluta Litecoin

W maju 2018 roku kupno Litecoina możliwe było w cenie między 120 a nawet 180 dolarów a jego kapitalizacja wynosiła ponad 6 mld dolarów.

Polska giełda bitcoin, litecoin oraz innych kryptowalut – zarejestruj się już dziś!

Wielu analityków jest zgodnych, że Litecoin będzie jedną z kilkunastu kryptowalut, które wejdą do powszechnego użycia. Głównie ze względu na to, że jest to pierwsza waluta elektroniczna w której znacząco poprawiono szybkość i technologie (w stosunku do Bitcoina) a jednocześnie Litecoin powstał stosunkowo wcześnie i stał się jedną z najpopularniejszych kryptowalut na giełdach. Tym samym warto wziąć pod uwagę kupno Litecoina jako jednej z podstawowych walut altrernatywnych. Dla wielu to po prostu jedna z najlepszych kryptowalut. Inne możesz poznać tutaj.

Gdzie kupić Litecoin?

Kupno Litecoina jest możliwe na większości największych i najpopularniejszych giełd kryptowalut np.

Binance (kupno Litecoin za inne kryptowaluty)

OKEx
Coinbase (najlepsza giełda kryptowalut 2019!, kupno Litecoin możliwe za dolary)
Cryptopia
HitBTC
ZB.COM
Simex
Bitfinex (gdzie kupić Litecoin za dolary)
Huobi
Bittrex (dość duża giełda Bitcoin)
GDAX (obecnie Coinbase – platforma handlu i wymiany kryptowalut z USA)
EXXEXX
BCEX
bitFlyer
Bitstamp
Kraken (giełda Bitcoin ze Stanów Zjednoczonych)
KuCoin 

Gdzie kupić Litecoin?

Rejestracja – giełda kryptowalut BitBay

Ciekawy materiał filmowy dotyczący tego czym jest kryptowaluta Litecoin:

Jak widzisz kupno Litecoin (LTC) nie jest wcale takie trudne jak by się wydawało. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym gdzie kupić ripple lub inne kryptowaluty takie jak ether czy bitcoin, zapraszamy do lektury innych naszych artykułów.