18 maja 2018

Kupno Litecoin

Zakup Litecoina

Kupno Litecoin

 

Kupno Litecoin (jednej z pierszych kryptowalut) dostępne jest na różnych giełdach kryptowalut. Zarówno na polskiej giełdzie kryptowalut BitBay jak również na innych zagranicznych giełdach. Zanim jednak zdecydujesz się na kupno Litecoina warto zapoznać się z tym czym wyróżnia się ta waluta elektroniczna. Konstrukcja technologiczna sieci blockchain Litecoina jest bardzo podobna do Bitcoina z tą różnicą, że opracowano ją w taki sposób aby była bardziej wydajna.

Litecoina udostępniono w 2011 roku, kiedy kupno Bitcoina było już możliwe i niedługo później okrzyknięto “cyfrowym srebrem”. Obecnie kupno Litecoin możliwe jest między innymi na giełdzie kryptowalut BitBay. Wystarczy zarejestrować bezpłatne konto poprzez poniższy baner:

 

Największa polska giełda kryptowalut

 

Dlaczego warto rozważyć kupno Litecoin?

Litecoin to szyfrowana waluta elektroniczna oparta o sieć blockchain oraz system peer-to-peer. Bloki przetwarzane są w 2,5 minuty co oznacza, że transakcje są czterokrotnie szybsze niż Bitcoina (10 minut). Sieć Litecoin zaprojektowana została w ten sposób aby można było wydobyć 84 mln Litecoinów co oznacza, że docelowo będzie ich około 4 razy więcej niż Bitcoina.

Twórcą kryptowaluty Litecoin jest Charlie Lee, który wcześniej pracował w  Google, a następnie był dyrektorem w jednej z największych giełd Bitcoin – Coinbase. Z względu na chińskie pochodzenie twórcy Litecoina, nazywa się ją też czasem “chińską kryptowalutą”. Ta waluta cyfrowa  jest internetową walutą peer-to-peer, która umożliwia dokonanie błyskawicznej wysyłki na całym świecie, przy stosunkowo niskim koszcie. Litecoin to w pełni zdecentralizowany system transakcyjny, a jego funkcjonowanie nie jest nadzorowane przez jakichkolwiek administratorów. Kontrolę stanowi sam system oraz użytkownicy, którzy z niego korzystają. 

 

Kupno kryptowaluty Litecoin

Wartym podkreślenia jest fakt iż Litecoin jest otwarto-źródłowym programem, dostępnym na licencji MIT/X11. Dzięki czemu możliwe jest uruchamianie, modyfikowanie czy kopiowanie oraz rozpowszechnianie go, nawet w przypadku zmodyfikowanych wersji systemu. Wszystko publikowane jest w transparentny sposób, dlatego można niezależnie weryfikować pliki wykonywalne oraz ich kod źródłowy

Czy gdyby Litecoin był normalną klasyczną monetą a nie walutą cyfrową wyglądałby tak?

Kupno Litecoina (LTC)

A może tak?

Kryptowaluta Litecoin

 

W maju 2018 roku kupno Litecoina możliwe było w cenie między 120 a nawet 180 dolarów a jego kapitalizacja wynosiła ponad 6 mld dolarów.

 

Wielu analityków jest zgodnych, że Litecoin będzie jedną z kilkunastu kryptowalut, które wejdą do powszechnego użycia. Głównie ze względu na to, że jest to pierwsza waluta elektroniczna w której znacząco poprawiono szybkość i technologie (w stosunku do Bitcoina) a jednocześnie Litecoin powstał stosunkowo wcześnie i stał się jedną z najpopularniejszych kryptowalut na giełdach. Tym samym warto wziąć pod uwagę kupno Litecoina jako jednej z podstawowych walut altrernatywnych. Dla wielu to po prostu jedna z najlepszych kryptowalut.

Gdzie kupić Litecoin?

Kupno kryptowaluty Litecoin jest możliwe na większości największych i najpopularniejszych giełd kryptowalut np.

Binance
OKEx
Coinbase (kupno Litecoin za dolary)
Cryptopia
HitBTC (giełda kryptowalut Hong Kong)
ZB.COM
Simex
Bitfinex
Huobi
Bittrex
GDAX (obecnie Coinbase – platforma handlu i wymiany kryptowalut z USA)
EXXEXX
BCEX
bitFlyer
Bitstamp
Kraken (giełda Bitcoin ze Stanów Zjednoczonych)
KuCoin

Ciekawy materiał filmowy dotyczący tego czym jest kryptowaluta Litecoin:

Jak widzisz zakup Litecoina nie jest wcale takie trudne jak by się wydawało.