18 maja 2018

Kupno EOS

Zakup kryptowaluty EOS

Kupno EOS

 

Kryptowaluta EOS jest obecnie jedną z najbardziej popularnych kryptowalut na światowych giełdach, a jej kapitalizacja obecnie plasuje ją na 5 miejscu i przekracza 10 mld dolarów. Kupno EOS (w maju 2018) możliwe było w cenie 10-15 dolarów za sztukę. Niestety dostępna jest tylko na międzynarodowych i zagranicznych giełdach kryptowalut jak np. Binance. Zarejestrować bezpłatne konto można tutaj lub klikając w poniższy baner:

 

 

Dlaczego warto rozważyć kupno EOS?

Unikalnym w przypadku sieci EOS jest to, że każdy posiadacz tej kryptowaluty może korzystać w prawie dowolny sposób z mocy obliczeniowej. Wszystko zależy od posiadanej ilości monet. Inny jest również sposób dystrybucji tokenów EOS a mianowicie jest to proces ograniczony w czasie. Rozpoczęty został niedawno w 2017 roku i potrwa do połowy 2018 roku. Kryptowaluta EOS i jej blockchain ma ambicję być jednym z najbardziej wydajnych łańcuchów. Technologicznie EOS.IO to oprogramowanie, które posiada architekturę blockchain stworzoną w celu umożliwienia pionowego i poziomego skalowania zdecentralizowanych aplikacji. Konstrukcja i działanie jest podobne do systemu operacyjnego, na którym można tworzyć różne aplikacje. Rozwiązanie to zapewnia konta, bazy danych, uwierzytelnianie, komunikację asynchroniczną, a także szeregowanie aplikacji w wielu rdzeniach procesora i / lub klastrach.

EOS znajduje się w wyraźnym trendzie wzrostowym od momentu jej pojawienia się na giełdach kryptowalut. Od tego momentu cena stabilnie (oczywiście z korektami) rośnie.

Kryptowaluta EOS od kilku miesięcy znajduje się na pierwszym miejscu w chińskim rankingu najlepszych i najciekawszych kryptowalut. Na bieżąco publikujemy o tym informacje tutaj.

Gdzie kupić EOS?

Kupno EOS możliwe jest na wielu różnych giełdach kryptowalut jednak, głównie jest dostępne na zagranicznych giełdach oraz w parach wymiany za inne kryptowaluty np. Bitcoina czy Ethereum. Poniżej lista giełd kryptowalutowych (giełd Bitcoin), na których jest dostępne kupno kryptowaluty EOS. Lista zrobiona jest pod względem największego obrotu: 
Binance (największa światowa giełda kryptowalut) , OKEx, Huobi, Bithumb, Bitfinex, Upbit, ZB.COM, HitBTC (giełda kryptowalutowa z Hong Kongu), TOPBTC (giełda Bitcoin), LBank, Bit-Z, BCEX, IDAX, Gate.io

Niestety niektóre z tych giełd nie posiadają zarówno interfejsu polskiego jak i angielskiego co zdecydowanie utrudnia kupno.

Przez jakiś czas EOS można było kupić na polskiej giełdzie kryptowalut Abucoins jednak w ostatnich tygodniach została ona zlikwidowana. 

BitBay – polska giełda Bitcoin umożliwiająca kupno Bitcoin za złotówki. Obecnie to największa polska giełda Bitcoin/giełda kryptowalut, która umożliwia kupno kryptowalut (w tym także kupno Bitcoina) za inne kryptowaluty lub waluty tradycyjne np. Euro czy dolary.