18 maja 2018

Kupno Dash

Zakup kryptowaluty Dash

Kupno Dash

 

Dash to jedna z najpopularniejszych i najlepszych kryptowalut na świecie. Kupno Dash dostępne jest na wielu różnych giełdach. Na czym polega fenomen kryptowaluty Dash? Chodzi głównie o zabezpieczenia technologiczne tej kryptowaluty, które sprawiają, że uchodzi za jedną z najbezpieczniejszych walut digitalnych (nazwa pochodzi od połączenia słów digital i cash). Posiada dwustopniową sieć peer-to-peer.

Dodatkowo aby uruchomić “swój” fragment tej sieci blockchain należy przesłać 1000 Dash. Stanowi to swego rodzaju zastaw a z drugiej strony jest również w pełni pod kontrolą właściciela, który ma możliwość dowolnego wykorzystania tego fragmentu. Dash dostępny jest na polskiej giełdzie kryptowalut – BitBay – i można go kupić za złotówki. Zarejestruj darmowe konto klikając tutaj lub w poniższy baner:

Największa polska giełda kryptowalut

 

Rejestracja – giełda kryptowalut BitBay

 

Dlaczego warto rozważyć kupno Dash?

Dash jest 4 krotnie szybszy od Bitcoina. Pierwszy blok wygenerowany został na początku 2014 roku. Maksymalna ilość monet to 18 mln przy czym wydobycie co roku spada o 7%. Pierwszymi nazwami były Xcoin lub Darkcoin. Twórcy Dash ukrywają się pod pseudonimem Datoshi Nakamoto. Ciekawostką jest, że niedawno instytucja finansowa, w której Australijczycy płacą swoje rachunki, czynsze, czy np. mandaty  zaczęła przyjmować płatność w kryptowalucie Dash.

Wcześniej umożliwiała płatności jedynie Bitcoinie. Kolejną interesującą sprawą jest to, że obecnie wedle szacunków Dash używa już około 19 milionów ludzi na całym świecie. To stawia ją w gronie najpopularniejszych i najciekawszych kryptowalut na świecie, którymi na pewno warto się zainteresować.

 

Zrejestruj się – polska giełda Bitcoin i kryptowalut BitBay

 

Czy gdyby kryptowaluta Dash miała swoją klasyczną monetę wyglądała by tak?

Kupno Dash

 

Gdzie jeszcze można kupić Dash?

Kupno Dash w maju 2018 roku możliwe było w cenach 280-400 dolarów a kapitalizacja przekraczała 2,3 mld dolarów. Obecna ilość monet Dash w obrocie to ponad 8 mln sztuk.

Kupno kryptowaluty Dash jest dostępne również na wielu innych międzynarodowych giełdach kryptowalut ponieważ uważana jest za jedną najlepszych i najpopularniejszych kryptowalut. Największy obrót tą kryptowalutą notuje giełda ZB.COM i zdecydowanie odstaje od pozostałych.

Dash można kupić na np. HitBTC (giełda kryptowalut), Exrates, YoBit, Coinsuper, OKEx, Bit-Z, Huobi, Binance (największa giełda bitcoin), LBank, Bitfinex, Bitinka, WEX. Należy jednak pamiętać, że często kupno Dash polega na wymianie za inną kryptowalutę – najczęściej za Bitcoina lub Ethereum.