18 maja 2018

Kupno Bitcoin

Kupno Bitcoin

Kupno Bitcoin

Interesuje Cię kupno Bitcoina ale chciałbyś się dowiedzieć o nim więcej?

Zastanawiasz się gdzie kupić Bitcoina?

Na początek na pewno warto wiedzieć czym właściwie jest? Bitcoin to pierwsza waluta elektroniczna oparta o technologię blockchain. Datę powstania Bitcoina określa się na 2008 lub 2009 rok. Choć sama technologia blockchain znana już była wcześniej. Twórca (twórcy?) Bitcoina po dzień dzisiejszy nie jest znany i ukrywa się pod pseudonimem Satoshi Nakamoto. W 2010 roku zarejestrowane zostały pierwsze transakcje z użyciem tej kryptowaluty a następnie powstała pierwsza zagraniczna giełda Bitcoin – Bitcoin Market. Pomimo tego, że Bitcoin jest pierwszą i najstarszą walutą cyfrową walutą nadal uchodzi za jedną z najlepszych kryptowalut, rankingi które publikujemy regularnie, potwierdzają to. Może najstarsza waluta cyfrowa waluta nie znajduje się czołówce ani nawet w TOP 5 najlepszych kryptowalut jednak sam fakt obecności w tych rankingach potwierdza jej jakość.

Gdzie kupić Bitcoina?

Obecnie kupno Bitcoin możliwe jest na wielu różnych giełdach. Dla Polaków najprościej jest kupić Bitcoina za złotówki (PLN) na polskiej giełdzie kryptowalut – BitBay. Rejestracja darmowego konta możliwa jest po kliknięciu w poniższy baner:

 

Największa polska giełda bitcoin

Giełda BitBay – rejestracja

Bitcoin to kryptowaluta oparta o opensourcowe oprogramowanie oraz sieć peer-to-peer natomiast sieć blockchain, na której się opiera używa algorytmu szyfrującego SHA-256. Wszystkie wykonywane transakcje są w pełni anonimowe, szybkie (około 10 minut) i bezpieczne. Sieć jest całkowicie zdecentralizowana i rozproszona co powoduje, że nikt nie sprawuje nad nią bezpośredniej kontroli. Do przechowywania Bitcoina potrzebny jest odpowiedni portfel. Możliwe jest również trzymanie go na koncie na giełdzie kryptowalut

Czy tak wyglądał by Bitcoin gdyby był realną monetą a nie kryptowalutą?

Kupno Bitcoina

Bitcoinem media zaczęły interesować się na przełomie 2013 i 2014 roku kiedy to po raz pierwszy jego wartość przekroczyła 1000 dolarów. Na przełomie 2017 i 2018 roku osoby decydujące się na kupno Bitcoina musiały liczyć się z ceną przekraczającą 15000 dolarów i dochodzącą do 20000 dolarów. Obecnie (maj 2018) cena zakupu Bitcoina to około 8000 dolarów a kapitalizacja wartości całej waluty wynosi około 140 miliardów dolarów. Zatem gdzie kupić Bitcoin?

Zarejestruj się za darmo – polska giełda Bitcoin BitBay

Kupno Bitcoin? Tylko za ile?

Analitycy przewidują jednak, że kupno Bitcoina będzie możliwe po coraz wyższych cenach. Wpływ na to będą miały po pierwsze ograniczona ilość tej waluty – 21 milionów oraz stale rosnące zainteresowanie Bitcoinem. Kupno coraz częściej interesuje też inwestorów instytucjonalnych. Coraz głośniej mówi się o szerszych zastosowaniach tej waluty elektronicznej. Z punktu widzenia analizy technicznej walor ten ciągle znajduje się trendzie wzrostowym.

Coraz szersze zastosowanie płatności Bitcoinem w wielu branżach (w Polsce można płacić Bitcoinem np. na portalach pyszne.pl czy pizzaportal.pl). Zapraszamy do przeczytania artykułu na temat tego gdzie można płacić Bitcoinem – TUTAJ. Rośnie zainteresowanie wielu korporacji wykorzystaniem sieci blockchain wygląda na to, że wiele jest jeszcze przed nami. Ciekawostką jest, że w Rosji podczas Mistrzostw Świata w piłce nożnej możliwe były płatności Bitcoinem za np. niektóre hotele lub inne usługi.

Gdzie kupić Bitcoina?

Giełda Bitcoin i kryptowalut – BitBay – darmowa rejestracja

Bitcoin dostępny  jest na wielu giełdach kryptowalut np. OKEx, Bitfinex,GDAX  i Bitstamp (kupno za dolary) albo na platformie handlowej Kraken za Euro lub Bitflyer za japońskie Jeny. Ilość giełd kryptowalutowych, które umożliwia kupno Bitcoina nadal rośnie. Ciężko dokładnie oszacować ich ilość ale w tym momencie jest już ich na pewno kilkadziesiąt na całym świecie. Pierwsza waluta cyfrowa dostępna jest również w licznych mniejszych tzw. kantorach Bitcoin.

Teraz już wiesz gdzie kupić Bitcoina!

Poniżej przedstawiamy ciekawy materiał opisujący czym jest Bitcoin i jak działa:

Tutaj inny ciekawy materiał na temat tego co to jest Bitcoin:

Moglibyśmy jeszcze sporo napisać o różnych zaletach i wadach tej waluty elektronicznej. Jednak musicie samodzielnie podjąć decyzję czy zakup btc w tym momencie to będzie dobra inwestycja na przyszłość. Czy w tym celu lepsza będzie platforma handlu z Polski czy zagranicy? A może po prostu giełda bitcoin lub jakiś nieduży kantor? Nie można tak łatwo i wprost odpowiedzieć gdzie kupić Bitcoina.

BitBay – zarejestruj bezpłatne konto