18 maja 2018

Kupno Bitcoin

Gdzie kupić Bitcoina? Kupno Bitcoina (BTC) od podstaw

Interesuje Cię kupno Bitcoina ale chciałbyś dowiedzieć się o nim więcej?

Zastanawiasz się gdzie można kupić Bitcoina?

Na początek na pewno warto wiedzieć czym właściwie jest? Bitcoin to pierwsza waluta elektroniczna oparta o technologię blockchain. Datę powstania Bitcoina określa się na 2008 lub 2009 rok. Choć sama technologia blockchain znana już była wcześniej.

Twórca (twórcy?) Bitcoina po dzień dzisiejszy nie jest znany i ukrywa się pod pseudonimem Satoshi Nakamoto. W 2010 roku zarejestrowane zostały pierwsze transakcje z użyciem tej kryptowaluty a następnie powstała pierwsza zagraniczna giełda Bitcoin – Bitcoin Market. Pomimo tego, że Bitcoin jest pierwszą i najstarszą walutą cyfrową walutą nadal uchodzi za jedną z najlepszych kryptowalut, rankingi które publikujemy regularnie, potwierdzają to. Może najstarsza waluta cyfrowa waluta nie znajduje się czołówce ani nawet w TOP 5 najlepszych kryptowalut jednak sam fakt obecności w tych rankingach potwierdza jej jakość.

Interesuje Cię tylko gdzie kupić Bitcoina? Kliknij tutaj:

 

Bitcoin to kryptowaluta oparta o opensourcowe oprogramowanie oraz sieć peer-to-peer natomiast sieć blockchain, na której się opiera używa algorytmu szyfrującego SHA-256. Wszystkie wykonywane transakcje są w pełni anonimowe, szybkie (około 10 minut) i bezpieczne. Sieć jest całkowicie zdecentralizowana i rozproszona co powoduje, że nikt nie sprawuje nad nią bezpośredniej kontroli. Do przechowywania Bitcoina potrzebny jest odpowiedni portfel. Możliwe jest również trzymanie go na koncie na giełdzie kryptowalut. 

Pełen artykuł o tym co to jest bitcoin możecie przeczytać pod odnośnikiem.

kupno bitcoin
gdzie kupić bitcoina?
Polska giełda Bitcoin
kurs bitcoina
portfel krypto
Kupno Bitcoina

Kupno Bitcoin

W pierwszych latach od powstania kupno bitcoinów wcale nie było takie łatwe. Umożliwiało to tylko kilka największych giełd bitcoin. Obecnie kupno Bitcoin możliwe jest na wielu różnych giełdach. Dla Polaków najprościej jest kupić Bitcoina za złotówki (PLN) na polskiej giełdzie kryptowalut – BitBay. Rejestracja darmowego konta możliwa jest po kliknięciu w poniższy przycisk:

 

Jeszcze parę lat temu kupno Bitcoin (BTC) nie było takie proste jak obecnie. Na palcach jednej ręki można było wymienić największe giełdy bitcoin. Niektóre szybko kończyły swój żywot, inne wytrzymywały i były dobrym miejscem gdzie można było kupić bitcoiny za dolary. 

Bitcoinem media zaczęły interesować się na przełomie 2013 i 2014 roku kiedy to po raz pierwszy jego wartość przekroczyła 1000 dolarów. Na przełomie 2017 i 2018 roku osoby decydujące się na kupno Bitcoina musiały liczyć się z ceną przekraczającą 15000 dolarów i dochodzącą do 20000 dolarów. Obecnie (maj 2018) cena zakupu Bitcoina to około 8000 dolarów a kapitalizacja wartości całej waluty wynosi około 140 miliardów dolarów. Zatem gdzie kupić Bitcoin?

Kupno Bitcoina za złotówki

Bitcoin dostępny  jest na wielu giełdach kryptowalut np. OKEx, Bitfinex,GDAX  i Bitstamp (kupno za dolary) albo na platformie handlowej Kraken za Euro lub Bitflyer za japońskie Jeny. Ilość giełd kryptowalutowych, które umożliwia kupno Bitcoina nadal rośnie. Ciężko dokładnie oszacować ich ilość ale w tym momencie jest już ich na pewno kilkadziesiąt na całym świecie. Pierwsza waluta cyfrowa dostępna jest również w licznych mniejszych tzw. kantorach Bitcoin.

My z naszego doświadczenia rekomendujemy polską giełdę kryptowalut BitBay, która umożliwia w łatwy i szybki sposób kupno bitcoina za złotówki. 

Kupno Bitcoin? Tylko za ile?

Analitycy przewidują jednak, że kupno Bitcoina będzie możliwe po coraz wyższych cenach. Wpływ na to będą miały po pierwsze ograniczona ilość tej waluty – 21 milionów oraz stale rosnące zainteresowanie Bitcoinem. Kupno coraz częściej interesuje też inwestorów instytucjonalnych. Coraz głośniej mówi się o szerszych zastosowaniach tej waluty elektronicznej. Z punktu widzenia analizy technicznej walor ten ciągle znajduje się trendzie wzrostowym.

Analizy techniczne kursu pierwszej waluty cyfrowej bywają bardzo różne, ciekawe ale także wielokrotnie nietrafione. Dlatego tak trudno odpowiedzieć kiedy jest idealny moment na kupno bitcoin. Warto jednak śledzić na bieżąco zachowanie kursu pierwszej kryptowaluty. To ona nadaje trend i kierunek w tej branży. Dlatego też wzrosty wartości Bitcoina pozytywnie przekładają się na cały rynek kryptowalutowy.

Gdy widzisz wpisy w stylu “to the moon” albo, że rakieta odleciała czy pociąg odjeżdża ze stacji… bądź ostrożny. Prawdopodobnie jest już za późno na kupno bitcoina czy innych walut elektronicznych. Warto wyczekiwać po 1,3, 6 miesięcy czy nawet rok lub dwa na największe dołki i linie wsparcia. Zawsze ustawiam się już tylko nieco powyżej najniższych w miarę pewnych linii wsparcia. To sprawia, że kupno bitcoin staje się chociaż odrobinę bardziej pewne w kontekście zysków. Ostatnim takim wsparciem były poziomy 3500-3800 dolarów.

Coraz szersze zastosowanie płatności Bitcoinem w wielu branżach (w Polsce można płacić Bitcoinem np. na portalach pyszne.pl czy pizzaportal.pl). Zapraszamy do przeczytania artykułu na temat tego gdzie można płacić Bitcoinem – TUTAJ. Rośnie zainteresowanie wielu korporacji wykorzystaniem sieci blockchain wygląda na to, że wiele jest jeszcze przed nami. Ciekawostką jest, że w Rosji podczas Mistrzostw Świata w piłce nożnej możliwe były płatności Bitcoinem za np. niektóre hotele lub inne usługi.

Gdzie kupić Bitcoina?

bitcoin to the moon
Bitcoin wykres miesięczny
Aktualny kurs Bitcoina
Wykres historyczny BTC

Mógłbym tak pisać i pisać, że kupno bitcoinów to taka super sprawa. W sumie tego nie wiem na 100%. Dlatego też staram się nigdy nie rekomendować znacząco żadnych istotnych momentów w których kupno Bitcoin (BTC) będzie mniej lub bardziej korzystne. Mniej korzystne w rozumieniu ewentualnie zbliżających się spadków.

Wszystkie moje zestawienia i analizy staram się opierać na możliwie pewnych założeniach i wiedzy, którą zdobyłem do tej pory. Gdy widzę właściwe momenty do reakcji kupno/sprzedaż to oczywiście je podkreślam. Często w artykułach zamiast odpowiadać na pytanie czy to ten moment jest już najbardziej właściwy na kupno bitcoina, wolę przedstawiać szanse procentowe jakie uważam, że ma poszczególny scenariusz. Dla przykładu spadki 70%, wzrosty 30% zatem na pewno nie najlepszy moment na kupno kryptowalut.

W związku z tym, że Google lubi treść to będę pisał dalej, a każda osoba, która jednak wytrwa te dalsze wypociny i zgłosi się na mail gielda.kryptowaluty.pl(at)gmail.com dostanie ode mnie niewieli upominek w postaci kryptowalut. Muszę napisać jeszcze jakieś piętnaście słów bo brakuje mi do 1000 użytych, a kto wie czy algorytmy Google nie dają jakiś bonusów za przekroczenie takiej wartości. 

Moglibyśmy jeszcze sporo napisać o różnych zaletach i wadach tej waluty elektronicznej. Jednak musicie samodzielnie podjąć decyzję czy zakup btc w tym momencie to będzie dobra inwestycja na przyszłość. Czy w tym celu lepsza będzie platforma handlu z Polski czy zagranicy? A może po prostu giełda bitcoin lub jakiś nieduży kantor? Nie można tak łatwo i wprost odpowiedzieć gdzie kupić Bitcoina.

BitBay – kupno bitcoin – bezpłatne konto