18 maja 2018

Kupno Bitcoin

Kupno Bitcoin - giełda

Kupno Bitcoin

Zastanawiasz się gdzie kupić Bitcoina?

Szukasz pewnej i bezpiecznej giełdy Bitcoin?

Interesuje Cię kupno Bitcoina ale chciałbyś się dowiedzieć o nim więcej?

 

Przed kupnem Bitcoina na pewno warto dowiedzieć się dokładnie czym właściwie jest. Bitcoin to pierwsza waluta elektroniczna oparta o technologię blockchain. Datę powstania Bitcoina określa się na 2008 lub 2009 rok. Choć sama technologia blockchain znana już była wcześniej. Twórca (twórcy?) Bitcoina po dzień dzisiejszy nie jest znany i ukrywa się pod pseudonimem Satoshi Nakamoto. W 2010 roku zarejestrowane zostały pierwsze transakcje z użyciem tej kryptowaluty a następnie powstała pierwsza zagraniczna giełda Bitcoin – Bitcoin Market.

Gdzie kupić Bitcoina?

Obecnie kupno Bitcoina możliwe jest na wielu różnych giełdach. Dla Polaków najprościej jest kupić Bitcoina za złotówki (PLN) na polskiej giełdzie kryptowalut – BitBay. Rejestracja darmowego konta możliwa jest po klinkięciu w poniższy baner:

 

Największa polska giełda bitcoin

 

Bitcoin to kryptowaluta oparta o opensourcowe oprogramowanie oraz sieć peer-to-peer natomiast sieć blockchain, na której się opiera używa algorytmu szyfrującego SHA-256. Wszystkie wykonywane transakcje są w pełni anonimowe, szybkie (około 10 minut) i bezpieczne. Sieć jest całkowicie zdecentralizowana i rozproszona co powoduje, że nikt nie sprawuje nad nią bezpośredniej kontroli. Do przechowywania Bitcoina potrzebny jest odpowiedni portfel. Możliwe jest również trzymanie go na koncie na giełdzie kryptowalut

 

Czy tak wyglądał by Bitcoin gdyby był realną monetą a nie kryptowalutą?

Kupno Bitcoina

Bitcoinem media zaczęły interesować się na przełomie 2013 i 2014 roku kiedy to po raz pierwszy jego wartość przekroczyła 1000 dolarów. Na przełomie 2017 i 2018 roku osoby decydujące się na kupno Bitcoina musiały liczyć się z ceną przekraczającą 15000 dolarów i dochodzącą do 20000 dolarów. Obecnie (maj 2018) cena zakupu Bitcoina to około 8000 dolarów a kapitalizacja wartości całej waluty wynosi około 140 miliardów dolarów.

Kupno Bitcoin? Tylko za ile?

Analitycy przewidują jednak, że kupno Bitcoina będzie możliwe po coraz wyższych cenach. Wpływ na to będą miały po pierwsze ograniczona ilość tej waluty – 21 milionów Bitcoinów oraz stale rosnące zainteresowanie tą walutą elektroniczną. Kupno Bitcoina coraz częściej interesuje też inwestorów instytucjonalnych. Coraz głośniej mówi się o szerszych zastosowaniach tej kryptowaluty. Z punktu widzenia analizy technicznej walor ten ciągle znajduje się trendzie wzrostowym.

Coraz szersze zastosowanie płatności Bitcoinem w wielu branżach (w Polsce można płacić Bitcoinem np. na portalach pyszne.pl czy pizzaportal.pl). Rośnie zainteresowanie wielu korporacji wykorzystaniem sieci blockchain wygląda na to, że wiele jest jeszcze przed nami. Ciekawostką jest, że w Rosji podczas Mistrzostw Świata w piłce nożnej możliwe były płatności Bitcoinem za np. niektóre hotele lub inne usługi.

 

Kupno Bitcoin

Jeśli interesuje Cię kupno Bitcoina zarejestruj się na giełdzie kryptowalut BitBay i kup Bitcoina za złotówki!

 

Kupno Bitcoina możliwe jest na wielu giełdach kryptowalut np. OKEx, Bitfinex,GDAX  i Bitstamp (kupno za dolary) albo na giełdzie Kraken za Euro lub Bitflyer za japońskie Jeny. Ilość giełd kryptowalutowych, które umożliwia kupno Bitcoina nadal rośnie. Ciężko dokładnie oszacować ich ilość ale w tym momencie jest już ich na pewno kilkadziesiąt na całym świecie.

Poniżej przedstawiamy ciekawy materiał opisujący czym jest Bitcoin i jak działa:

 

Tutaj inny ciekawy materiał na temat Bitcoina w języku polskim:

Teraz już wiesz gdzie kupić Bitcoina. Kupno Bitcoin jeszcze nigdy nie było tak proste. Zarejestruj się na giełdzie Bitcoin i zacznij zarabiać!