18 maja 2018

Kupno kryptowalut

Kupno kryptowalut

Kupno kryptowalut

Gdzie kupić krypowaluty?

Rozpoczynasz swoją przygodę z rynkiem walut elektronicznych i potrzebujesz wskazówek jak zabrać się za kupno kryptowalut?

Szukasz najlepszych, najciekawszych lub najpopularniejszych kryptowalut dostępnych na giełdach?

Na kilkudziesięciu zagranicznych i polskich giełdach kryptowalut można obecnie kupić około 1000 różnych szyfrowanych walut cyfrowych. Wiele z nich jest podobnych do siebie zarówno pod kątem zastosowania jak i technologii (blockchain). Jednak wiele z tych kryptowalut zdaje się mieć większy potencjał niż inne. Niektóre posiadają ciekawe i unikalne nowoczesne zastosowania, które mogą stać się małymi rewolucjami w niektórych branżach i zakorzenić się w nich na długie lata.

Na naszej stronie możesz zapoznać się ze wskazówkami dotyczącymi wyboru i kupna najlepszych, najpopularniejszych czy najciekawszych kryptowalut na rynku. To na pewno pomoże Ci zmniejszyć Twój obszar poszukiwań i ułatwi Ci pierwsze inwestycje.

Giełda kryptowalut BitBay – rejestracja

Gdzie można kupić kryptowaluty?

Na początek warto zacząć od wyboru giełdy kryptowalut:

  1. Polska giełda kryptowalut – BitBay  umożliwia kupno następujących walut elektronicznych za złotówki:

Niektóre z nich regularnie znajdują się w gronie najlepszych kryptowalut. Rankingi publikowane są regularnie na naszej stronie.

Jeśli zainteresowała Cię ta giełda walut cyfrowych kliknij w poniższy przycisk i zarejestruj się już dziś:

Bezpłatne konto – rejestracja na BitBay

Kupno najlepszych kryptowalut

  1. Zagraniczna giełda kryptowalut – Binance (przejdź do strony głównej) umożliwia kupno kryptowalut (oprócz wymienionych powyżej) wielu innych ciekawych np.

Na początek polecamy zarejestrowanie się na polskiej platformie wymiany walut cyfrowych gdyż będzie to dla każdego z Was łatwiejsze. Zwłaszcza, że zagraniczna platforma handlu i wymiany walut elektronicznych Binance umożliwia kupno kryptowalut tylko za inne waluty elektroniczne.

Jeśli interesuje Cię założenie konta na giełdzie kryptowalut Binance możesz to zrobić klikając w poniższy przycisk

Czy gdyby kryptowaluty były monetami wyglądały by tak?

Kupno kryptowalut

Jak widzisz wybraliśmy dla Ciebie naszym zadaniem 12 najciekawszych, najpopularniejszych i przez wielu uważanych za najlepszych kryptowalut, których zakup możesz rozważyć na początek. Możliwych do zakupu kryptowalut jest oczywiście wiele wiele więcej… szacuje się, że ponad tysiąc a kolejne wchodzą do obiegu. Wiele jednak zmieni się w czerwcu 2018 kiedy Google zablokuje reklamy walut cyfrowych i giełd. Spowoduje to zapewne spadek podaży nowych walut co przełoży się z kolei na wzrost cen kryptowalut, które zostały na giełdach polskich i zagranicznych. Wielu analityków twierdzi, że kupno kryptowalut za parę lat będzie nadal dostępne… ale po znacznie wyższych cenach niż obecnie.

Kupno kryptowalut

Wybierz gdzie chcesz zakupić kryptowaluty i zarejestruj się na polskiej giełdzie kryptowalut lub zarejestruj się na zagranicznej giełdzie walut elektronicznych.

Rejestracja – polska platforma BitBay

Oprócz wyżej wymienionych giełd walut elektronicznych poniżej prezentujemy listę części największych lub najpopularniejszych giełd na których dostępne jest kupno walut cyfrowych:

OKEx
Bitfinex (gdzie kupić kryptowaluty za dolary)
Huobi
GDAX (obecnie Coinbase – giełda walut elektronicznych z USA)
EXXEXX
BCEX
HitBTC 
ZB.COM
Simex
bitFlyer 
Bitstamp (znana giełda bitcoin)
Kraken

Teraz już wiesz gdzie kupić kryptowaluty!

Większość z nich to niestety zagraniczne giełdy Bitcoin umożliwiające zakup walut cyfrowych za inne kryptowaluty np. Bitcoina czy Ethereum i nie dysponujące polskojęzycznym interfejsem oraz supportem. Jeśli chciałbyś aby giełda dawała powyższe możliwości najlepszym wyborem będzie polska giełda kryptowalut BitBay.

Należy pamiętać, że kupno kryptowalut wiąże się z dużym ryzykiem, a na wielu platformach odbywa się przy użyciu specjalnych programów tzw. botów, które handlują samodzielnie bez udziału człowieka, który jedynie zapisuje warunki na jakich mają się odbywać transakcje kupna-sprzedaży szyfrowanych walut elektronicznych. Często transakcje kupna kryptowalut odbywają się też poprzez aplikacje mobilne dlatego warto zorientować się czy wybrana przez nas platforma posiada właśnie taką aplikację mobilną do handlu.

Poniżej ciekawe materiały filmowe tłumaczące na czym polega działanie kryptowalut:

zachęcamy do zapoznania się również z tym materiałem, z którego dowiecie się więcej o genezie i istocie walut cyfrowych/elektronicznych. Materiał z napisami polskimi:

Jak widzisz zakup kryptowalut nie jest taki trudny jak wydaje się na początku. Teraz już pozostaje Ci wybrać Twoim zdaniem najciekawsze, najpopularniejsze czy najlepsze kryptowaluty.