18 maja 2018

Kupno kryptowalut

Kupno kryptowalut

Kupno kryptowalut

 

Rozpoczynasz swoją przygodę z rynkiem kryptowalut i potrzebujesz wskazówek jak zabrać się za kupno kryptowalut?

Szukasz najlepszych, najciekawszych lub najpopularniejszych kryptowalut dostępnych na giełdach?

 

Na kilkudziesięciu zagranicznych i polskich giełdach kryptowalut można obecnie kupić około 1000 różnych kryptowalut. Wiele z nich jest podobnych do siebie zarówno pod kątem zastosowania jak i technologii (blockchain). Jednak wiele z tych kryptowalut zdaje się mieć większy potencjał niż inne. Niektóre posiadają ciekawe i unikalne nowoczesne zastosowania, które mogą stać się małymi rewolucjami w niektórych branżach i zakorzenić się w nich na długie lata.

Na naszej stronie możesz zapoznać się ze wskazówkami dotyczącymi wyboru i kupna najlepszych, najpopularniejszych czy najciekawszych kryptowalut na rynku. To na pewno pomoże Ci zmniejszyć Twój obszar poszukiwań i ułatwi Ci pierwsze inwestycje.

Kupno kryptowalut? Tylko gdzie kupić kryptowaluty?

Na początek warto zacząć od wyboru giełdy kryptowalut:

  1. Polska giełda kryptowalutBitBay (przejdź do strony głównej) umożliwia kupno następujących kryptowalut:

 

Jeśli zainteresowała Cię ta giełda kryptowalut kliknij w poniższy przycisk i zarejestruj się już dziś:

Kupno najlepszych kryptowalut

  1. Zagraniczna giełda kryptowalutBinance (przejdź do strony głównej) umożliwia kupno kryptowalut (oprócz wymienionych powyżej) wielu innych ciekawych np.

Na początek polecamy zarejestrowanie się na polskiej giełdzie kryptowalut gdyż będzie to dla każdego z Was łatwiejsze. Zwłaszcza, że zagraniczna giełda kryptowalut Binance umożliwia kupno kryptowalut tylko za inne kryptowaluty.

Jeśli interesuje Cię założenie konta na giełdzie kryptowalut Binance możesz to zrobić klikając w poniższy przycisk

 

Czy gdyby kryptowaluty były monetami wyglądały by tak?

Kupno kryptowalut

Jak widzisz wybraliśmy dla Ciebie naszym zadaniem 12 najciekawszych, najpopularniejszych i przez wielu uważanych za najlepszych kryptowalut, których zakup możesz rozważyć na początek. Możliwych do kupna kryptowalut jest oczywiście wiele wiele więcej… szacuje się, że ponad tysiąc a kolejne wchodzą do obiegu. Wiele jednak zmieni się w czerwcu 2018 kiedy Google zablokuje reklamy kryptowalut i giełd. Spowoduje to zapewne spadek podaży nowych walut co przełoży się z kolei na wzrost cen kryptowalut, które zostały na giełdach polskich i zagranicznych. Wielu analityków twierdzi, że kupno kryptowalut za parę lat będzie nadal dostępne… ale po znacznie wyższych cenach niż obecnie.

Gdzie kupić kryptowaluty?

Wybierz gdzie chcesz zakupić kryptowaluty i zarejestruj się na polskiej giełdzie kryptowalut lub zarejestruj się na zagranicznej giełdzie kryptowalut.

 

Oprócz wyżej wymienionych giełd kryptowalut poniżej prezentujemy listę części największych lub najpopularniejszych giełd na których dostępne jest kupno kryptowalut:

OKEx
Bitfinex
Huobi
GDAX (obecnie Coinbas – giełda kryptowalut z USA)
EXXEXX
BCEX
HitBTC (giełda kryptowalut z siedzibą w Hong Kongu)
ZB.COM
Simex
bitFlyer (japońska giełda kryptowalut)
Bitstamp
Kraken

 

Większość z nich to niestety zagraniczne giełdy Bitcoin umożliwiające kupno kryptowalut za inne kryptowaluty np. Bitcoina czy Ethereum i nie dysponujące polskojęzycznym interfejsem oraz supportem. Jeśli chciałbyś aby giełda dawała powyższe możliwości najlepszym wyborem będzie polska giełda kryptowalut BitBay.

Kupno kryptowalut

Należy pamiętać, że kupno kryptowalut wiąże się z dużym ryzykiem, a na wielu giełdach odbywa się przy użyciu specjalnych programów tzw. botów, które handlują samodzielnie bez udziału człowieka, który jedynie zapisuje warunki na jakich mają się odbywać transakcje kupna-sprzedaży kryptowalut. Często transakcje kupna kryptowalut odbywają się też poprzez aplikacje mobilne dlatego warto zorientować się czy wybrana przez nas giełda kryptowalut posiada właśnie taką aplikację mobilną do handlu.

Poniżej ciekawe materiały filmowe tłumaczące na czym polega działanie kryptowalut:

zachęcamy do zapoznania się również z tym materiałem, z którego dowiecie się więcej o genezie i istocie kryptowalut. Materiał z napisami polskimi:

Jak widzisz kupno kryptowalut nie jest takie trudne jak wydaje się na początku. Teraz już pozostaje Ci wybrać Twoim zdaniem najciekawsze, najpopularniejsze czy najlepsze kryptowaluty.

BitBay – giełda kryptowalut umożliwiająca kupno Bitcoin za złotówki.