Kupno Ethereum – analiza techniczna kursu

Kupno Ethereum – analiza techniczna kursu 29.06.2018

Ethereum (ETH) to jedna z pierwszych i największych obecnie kryptowalut. W ostatnim czasie pomimo spadków cen Bitcoina, kurs Ethereum zachowywał się w miarę spokojnie. W okresach zastoju na BTC, ETH notowało wzrosty. W momencie większych spadków Ethereum spadało ale wolniej niż inne kryptowaluty. W efekcie wykres kursu Ethereum prezentował się często o wiele lepiej niż innych kryptowalut.

Poniżej wykres na świecach dziennychAnaliza techniczna Ethereum

wykres długoterminowy ethereum, świece dzienne, giełda kryptowalut Bitfinex

Niebieska linia wskazywała na trend wzrostowy. Niestety została ona niedawno przełamana świecami spadkowymi co nie wróży dobrze. Zatem punktem, który może zostać obroniony jest mniej więcej kurs z poprzedniego dołka czyli zakres cenowy 370-400 dolarów za kupno 1 Ethereum.

Nie mamy dobrych informacji dla inwestorów po przejrzeniu świec tygodniowych i miesięcznych.

Kurs Ethereum - kupno

wykres w średnim terminie, świece tygodniowe, giełda kryptowalut Bitfinex

Na świecach tygodniowych widać wyraźnie 4 czerwone świece (formacja 3 czarnych kruków?) co może oznaczać dalsze spadki. Jak nisko? No właśnie to dobre pytanie. Tutaj wiele zależy od Bitcoina – jeśli cena będzie się stabilizowała w trendzie bocznym raczej nie będzie głębokich spadków na Ethereum. Jednak z naszej analizy technicznej Bitcoina wynika jednak, że spadki mogą się pogłębić o czym przeczytacie TUTAJ.

Również nieciekawie wygląda wykres na świecach miesięcznych

Analiza techniczna kursu Ethereum (ETH)

Świece miesięczne na wykresie ETH – giełda bitcoin Bitfinex

Tutaj znowu wygląda na to, że mamy do czynienia z 3 falą korekty spadkowej co zwiększa możliwość dalszych spadków. Jeśli ten scenariusz się sprawdzi to naszym zdaniem kolejna mocna strefa popytowa i wsparcie pojawi się na poziomie 290-300 dolarów za kupno 1 ETH. Od tego miejsca powinno nastąpić odbicie w górę.

Kupno i handel Ethereum umożliwia np. giełda kryptowalut BitBay lub Binance.

Jeśli interesuje Cię jednak bardziej kupno Bitcoina wówczas możesz zdecydować się na jedną z wielu polskich lub zagranicznych giełd Bitcoin.

 

Zapraszamy na stronę www.dative.com.pl z której dowiecie się więcej na temat programu dla firm Comarch ERP Optima.

 

Dokładamy należytych starań, aby prezentowane na stronie internetowej informacje były rzetelne i oparte na wiarygodnych źródłach. Nie ponosimy jednak żadnej odpowiedzialności za dokładność, aktualność oraz kompletność przedstawionych produktów, analiz lub informacji publikowanych na niniejszej stronie oraz za jakiekolwiek szkody będące rezultatem korzystania lub oparcia się na tych informacjach przez użytkownika serwisu. Kupno i handel kryptowalutami wiąże się z dużym ryzykiem oraz możliwością utraty nawet całego włożonego kapitału.

Materiały i informacje publikowane na stronie internetowej służą jedynie celom informacyjnym, reklamowym lub promocyjnym i nie powinny być wyłączną podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych. W szczególności, informacje te nie mają charakteru rekomendacji dotyczących instrumentów finansowych w rozumieniu przepisów dyrektywy MiFID oraz art. 76 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, jak również nie stanowią analizy, usługi doradztwa inwestycyjnego, prawnego ani podatkowego.