Kupno Bitcoin (BTC) – analiza techniczna

Czy to dobry moment na kupno Bitcoina? Analiza techniczna

 

Wielu inwestorów zastanawia się czy to już koniec spadków na giełdach kryptowalut i czy to dobry moment na kupno Bitcoin lub innych walut elektronicznych. W naszej opinii sytuacja nadal nie jest do końca jasna z punktu widzenia analizy technicznej. Dlaczego?

Bitcoin w tym momencie znajduje się w średnio i krótko terminowym trendzie spadkowym. Jednakże od paru tygodni sytuację można też określić mianem trendu bocznego gdzie mocne wsparcie i strefa popytowa znajduje się w okolicach 6200 dolarów za kupno 1 Bitcoina.

Giełda Bitcoin kupno

wykres średnioterminowy – polska giełda bitcoin – BitBay

Zakup Bitcoina na giełdzie

wykres krótkoterminowy – giełda kryptowalut BitBay

Niebieska linia oznacza wsparcie, które było już testowane czterokrotnie co oznacza, że jest dość mocne. Pomarańczowa linia wyznacza linię krótkoterminowego trendu spadkowego. Zaś zielona oznacza nisko ustanowioną linię długoterminowego trendu wzrostowego.

Z tego wykresu widać, że istnieje jeszcze przestrzeń do spadków w okolice 4600-4800 dolarów za 1 Bitcoina (około 17000 zł) zatem być może warto jeszcze poczekać bo w tym momencie nie jest to dobry moment na kupno BTC.

Podobny scenariusz wynika jeśli patrzymy na świece tygodniowe zakładając, że przed nami jest jeszcze 5 fala korekty.

Giełda Bitcoin

wykres długoterminowy, świece tygodniowe – polska gielda kryptowalut BitBay

Jednak ten scenariusz ma jedną sporą wadę w naszej opinii. A mianowicie chodzi o to, że wedle prawideł 3 fala powinna mieć dno poniżej 1 fali. Dlatego wiele wskazuje na to, że obecnie mamy dobry moment na kupno Bitcoina ponieważ główna korekta była 3 falowa co widać na tym wykresie.

Zakup Bitcoina analiza techniczna

wykres długoterminowy bitcoina. giełda kryptowalut BitBay

Podsumowując ciężko jednoznacznie przewidzieć zachowanie kursu pierwszej kryptowaluty. Wiele wskazuje, że jest jeszcze możliwość do głębszych spadków w okolice 4400-4800 dolarów. Biorąc jednak pod uwagę, że mamy do czynienia z mocnym wsparciem i strefą popytową na poziomie powyżej 6000 dolarów to można również przewidywać, że właśnie teraz jeden z lepszych momentów na kupno Bitcoina.

Szanse dajemy 60% na trend boczny przez najbliższe 2-3 miesiące z możliwościami lekkich wzrostów ale raczej nie powyżej 10000 dolarów. 40% dajemy na spadek w okolice 4500 dolarów i dopiero odbicie od tego poziomu. Mamy nadzieję, że nasza analiza przyda Wam się w podjęciu właściwej decyzji inwestycyjnej w zakresie kupna Bitcoina na giełdzie.

 

W zakresie marketingu internetowego od początku wspiera nas Evolve Poznań.

Dokładamy należytych starań, aby prezentowane na stronie internetowej informacje były rzetelne i oparte na wiarygodnych źródłach. Nie ponosimy jednak żadnej odpowiedzialności za dokładność, aktualność oraz kompletność przedstawionych produktów, analiz lub informacji publikowanych na niniejszej stronie oraz za jakiekolwiek szkody będące rezultatem korzystania lub oparcia się na tych informacjach przez użytkownika serwisu. Kupno i handel kryptowalutami wiąże się z dużym ryzykiem oraz możliwością utraty nawet całego włożonego kapitału.

Materiały i informacje publikowane na stronie internetowej służą jedynie celom informacyjnym, reklamowym lub promocyjnym i nie powinny być wyłączną podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych. W szczególności, informacje te nie mają charakteru rekomendacji dotyczących instrumentów finansowych w rozumieniu przepisów dyrektywy MiFID oraz art. 76 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, jak również nie stanowią analizy, usługi doradztwa inwestycyjnego, prawnego ani podatkowego.