18 maja 2018

Giełda kryptowalut

Najlepsza giełda kryptowalut

Giełda kryptowalut – Binance

Szukasz pewnej i bezpiecznej giełdy kryptowalut?

 

Binance to obecnie największa światowa giełda kryptowalut, na której dostępne jest kupno ponad 200 kryptowalut. Giełda ta uchodzi za jedną z najbardziej stabilnych i bezpiecznych, a przez niektórych określana jest po prostu mianem “najlepszej giełdy kryptowalut”. Binance cechuje bardzo wysoka płynność czego niestety nie można zaobserwować na innych (mniejszych lub młodszych) zagranicznych i polskich giełdach kryptowalutowych. Początkowo siedzibą tej zagranicznej giełdy był Shanghaj, następnie została przeniesiona do Hong Kongu a obecnie jej siedziba znajduje się na Malcie. Niestety Binance umożliwia tylko wymianę kryptowalut na inne kryptowaluty. Innymi słowy aby zacząć korzystać z tej giełdy należy najpierw na innej (np. na polskiej giełdzie kryptowalut BitBay) zakupić Bitcoina, Ethereum (ETH) czy Binance Coin lub Theter. Ta giełda kryptowalut dostępna jest w kilku językach (między innymi angielskim) jednak nie ma wśród nich języka polskiego.

Zarejestruj się już dziś i zacznij handlować kryptowalutami:

 

Zagraniczna giełda kryptowalut Binance

 

W naszej opinii sama giełda kryptowalut Binance daje duże możliwości dotyczące kupna kryptowalut i późniejszego handlu nimi jednak jest nieco mniej przjerzysta i trudniejsza w obsłudze od polskiej giełdy BitBay. Natomiast dla osób, które szukają zagranicznej giełdy kryptowalut jest to zdecydowanie najlepszy wybór. Oczywiście istnieje wiele różnych zagranicznych giełd kryptowalut np. Cryptopia (Nowa Zelandia), HitBTC, KuCoin, Bittrex, Bitfinex, Coinbase czy OKEx oraz wiele wiele innych. Warto być ostrożnym przy wyborze właściwej giełdy kryptowalut ponieważ często powierzacie im sporą część oszczędności. Wedle strony Coincapmarket.com giełda kryptowalut Binance jest obecnie największą giełdą Bitcoin tzn. obrót jest na niej największy. Drugą co do wielkości obrotu Bitcoinem giełda to Bitfinex, która umożliwia handel w walutach tradycyjnych jest bardzo dobrą alternatywą dla innych zagranicznych giełd kryptowalut. Niestety na Bitfinex handel odbywa się tylko w dolarach amerykańskich no i oczywiście w parach z innymi kryptowalutami.

Przykładowe okno z giełdy kryptowalut Binance wygląda tak:

Największa giełda kryptowalut

Jeśli chcesz spróbować ZAREJESTRUJ SIĘ -> już dziś i zacznij korzystać z darmowego konta!

Warto pamiętać, że na wielu giełdach kryptowalutowych wykorzystywane jest konkretne oprogramowanie tzw. boty, które łączą się z giełdą poprzez wtyczkę API i wykonują różne transakcje handlowe. Inną ważną dla wielu użytkowników kwestią jest posiadanie przed giełdę kryptowalut tzw. programy partnerskie, które wynagradzają za polecanie kolejnych użytkowników. Warto zwrócić czy użytkownicy mają dobre opinie o programie partnerskim bo nie zawsze jest to regułą.

Oprócz wyżej wymienionych istnieje jeszcze wiele innych dużych zagranicznych giełd kryptowalut np.

Huobi
GDAX (giełda kryptowalut Coinbase z siedzibą w Stanach Zjednoczonych)
EXXEXX
BCEX
HitBTC (giełda kryptowalut z siedzibą w Hong Kongu)
ZB.COM
Simex
bitFlyer (giełda kryptowalut z Japonii)
Bitstamp (giełda kryptowalut USA/Luxemburg/Anglia)
Kraken (jedna z pierwszych giełda Bitcoin z USA)

Jedną z większych obecnie jest giełda kryptowalut/giełda Bitcoin – Coinbase, która ma swoją siedzibę w USA.

Niestety nie jesteśmy w stanie jednoznacznie wskazać najlepszej giełdy kryptowalut więc to Ty musisz zdecydować na której chcesz kupić kryptowaluty.

Wykresy na innej giełdzie kryptowalut wyglądają np. tak:

Zagraniczna giełda kryptowalut

Polska giełda kryptowalut

 

Czym jest giełda kryptowalut (zamiennie nazywane też giełdą Bitcoin)? Jest to miejsce łączące osoby handlujące walutami elektronicznymi. Kupno kryptowalut na giełdzie możliwe jest za waluty tradycyjne ale też często tylko za inne kryptowaluty np. Bitcoina czy Ethereum. Na świecie istnieje wiele takich platform jednak warto wybierać te największe i najpewniejsze dzięki czemu możemy być pewni, że nasze środki są bezpieczne.

Reasumując Binance to na pewno największa giełda kryptowalut ale czy najlepsza? Na to pytanie musicie odpowiedzieć sobie sami. Jednak jest to na pewno najpopularniejsza Giełda Bitcoin na świecie.