18 maja 2018

Giełda kryptowalut

Giełda kryptowalut

Giełda kryptowalut Binance

Szukasz pewnej i bezpiecznej giełdy kryptowalut?

Binance to obecnie największa światowa giełda kryptowalut, na której dostępne jest kupno ponad 200 walut cyfrowych. Giełda ta uchodzi za jedną z najbardziej stabilnych i bezpiecznych, a przez niektórych określana jest po prostu mianem “najlepszej giełdy kryptowalut”. Binance cechuje bardzo wysoka płynność czego niestety nie można zaobserwować na innych (mniejszych lub młodszych) zagranicznych i polskich platformach handlu i wymiany walut cyfrowych.

Początkowo siedzibą tej zagranicznej giełdy był Shanghaj, następnie została przeniesiona do Hong Kongu a obecnie jej siedziba znajduje się na Malcie. Niestety Binance umożliwia tylko wymianę kryptowalut na inne waluty cyfrowe. Innymi słowy aby zacząć korzystać z tej giełdy należy najpierw na innej (np. na polskiej giełdzie kryptowalut BitBay) zakupić Bitcoina, Ethereum (ETH) czy Binance Coin lub Theter. Ta platforma dostępna jest w kilku językach (między innymi angielskim). Od niedawna również jest dostępna w języku polskim!

Zarejestruj się już dziś i zacznij handlować kryptowalutami:

Zagraniczna giełda kryptowalut Binance

Giełda kryptowalut Binance – dlaczego warto ją wybrać?

W naszej opinii sama giełda Binance daje duże możliwości dotyczące kupna kryptowalut i późniejszego handlu nimi jednak jest nieco mniej przejerzysta i trudniejsza w obsłudze od polskiej giełdy BitBay. Natomiast dla osób, które szukają zagranicznej giełdy szyfrowanych walut elektronicznych jest to zdecydowanie najlepszy wybór. Oczywiście istnieje wiele różnych zagranicznych giełd kryptowalut np. Cryptopia (Nowa Zelandia), HitBTC, KuCoin, Bittrex, Bitfinex, Coinbase czy OKEx oraz wiele wiele innych. Warto być ostrożnym przy wyborze właściwej giełdy walut elektronicznych ponieważ często powierzacie im sporą część oszczędności. W ostatnim zestawieniu najlepszych giełda Binance zająła 8 miejsce!

Chcesz poznać najlepsze giełdy kryptowalut?

Ważnym argumentem jest na pewno również duży wybór walut elektronicznych w tym wielu najlepszych kryptowalut.

Wedle strony Coincapmarket.com giełda kryptowalut Binance jest obecnie największą giełdą Bitcoin tzn. obrót jest na niej największy. Drugą co do wielkości obrotu Bitcoinem giełda to Bitfinex, która umożliwia handel w walutach tradycyjnych jest bardzo dobrą alternatywą dla innych zagranicznych platform handlu kryptowalutami. Niestety na Bitfinex handel odbywa się tylko w dolarach amerykańskich no i oczywiście w parach z innymi walutami cyfrowymi. Chcesz dowiedzieć się więcej o innych największych giełdach kryptowalut?

Wykresy – giełda kryptowalut Binance

Przykładowe okno z Binance wygląda tak:

Giełda kryptowalut Binance wykresy

Jeśli chcesz spróbować ZAREJESTRUJ SIĘ -> już dziś i zacznij korzystać z darmowego konta!

Warto pamiętać, że na wielu platformach wykorzystywane jest konkretne oprogramowanie tzw. boty, które łączą się z giełdą poprzez wtyczkę API i wykonują różne transakcje handlowe. Inną ważną dla wielu użytkowników kwestią jest posiadanie przed giełdę kryptowalut tzw. programy partnerskie, które wynagradzają za polecanie kolejnych użytkowników. Warto zwrócić czy użytkownicy mają dobre opinie o programie partnerskim bo nie zawsze jest to regułą.

A może inna platforma handlu walutami cyfrowymi?

Oprócz wyżej wymienionych istnieje jeszcze wiele innych dużych zagranicznych giełd kryptowalut np.

Huobi
GDAX (portal handlu i wymiany walut cyfrowych – Coinbase z siedzibą w Stanach Zjednoczonych)
EXXEXX
BCEX 
HitBTC 
ZB.COM
Simex
bitFlyer 
Bitstamp (giełda kryptowalut USA/Luxemburg/Anglia)
Kraken (jedna z pierwszych giełda Bitcoin z USA)

Niestety nie jesteśmy w stanie jednoznacznie wskazać najlepszej giełdy kryptowalut więc to Ty musisz zdecydować na której chcesz kupić kryptowaluty. W ostatnim czasie firma Google nieco utrudniała im promocję w postaci e-marketingu gdyż uważała, że kryptowaluty niosą ze sobą zbyt duże ryzyko. Obecnie po uzyskaniu odpowiedniego certyfikatu niektóre z giełd walut elektronicznych mogą podejmować działania e-marketingowe.

Wykresy na innych giełdach kryptowalut

Wykresy na innej platformie wymiany walut cyfrowych wyglądają np. tak:

wykresy

Polska giełda kryptowalut

Teraz już masz pełne informacje i porównanie pomiędzy największą zagraniczną giełdą bitcoin – Binance, a innymi platformami kupna-sprzedaży walut elektronicznych. Czy giełda Binance jest najlepszą giełdą kryptowalut na świecie? Odpowiedź na to pytanie zostawiamy Tobie.