24 maja 2018

Giełda Bitcoin

Najlepsza polska giełda Bitcoin

Polska Giełda Bitcoin – BitBay

 

Wybór właściwej giełdy Bitcoin nie jest sprawą prostą. Zwłaszcza dla początkujących użytkowników i inwestorów, którzy zastanawiają się nad kupnem Bitcoina lub innych kryptowaluty. Do wyboru jest wiele platform. Zarówno giełd polskich jak i zagranicznych. Niestety nie wszystkie są łatwe w użyciu dla polskich inwestorów. Przykładowo z tego względu, że nie udostępniają kupna najlepszych kryptowalut za złotówki lub po prostu są w języku angielskim. W naszej opinii najlepszym wyborem dla początkującego inwestora jest założenie darmowego konta na polskiej giełdzie Bitcoin – Bitbay. Możesz to zrobić tutaj lub klikając w poniższy baner:

 

Największa polska giełda bitcoin

 

Polska giełda Bitcoin? Dlaczego warto?

Giełda Bitcoin – BitBay oprócz wyżej wymienionych zalet dla polskich inwestorów posiada również bardzo dobre wsparcie oczywiście również w języku polskim. Co ważne ta polska giełda Bitcoin jest bardzo duża i stabilna (posiada obecnie ponad 800 000 użytkowników nie tylko z Polski ale także z innych części świata). Jest to istotne z punktu widzenia inwestora ze względu na bezpieczeństwo powierzanych giełdzie środków oraz ich zabezpieczeń. Doskonałym przykładem jest polska giełda Bitcoin (BTC) – Abucoins, która niedawno została zlikwidowana. Im większa giełda Bitcoin tym lepiej ponieważ ma znacznie większe możliwości zabezpieczania platformy. Kolejną korzyścią korzystania z największej polskiej giełdy Bitcoin jest płynność rynku.

Znacznie trudniej zawiera się transakcje sprzedaży czy kupna Bitcoina na giełdzie z małą liczbą inwestorów i małym obrotami. W ostatnim czasie ta polska giełda Bitcoin przeniosła swoją siedzibę na Maltę zatem nie do końca można ją już tak nazywać. założycielem jest Polak i giełda powstała w Polsce jako jedna z pierwszych giełd handlu Bitcoinami. Sformułowanie to w naszej opinii nadal jak najbardziej pasuje do BitBaya.

 

Zagraniczna giełda Bitcoin – Binance

 

Dalszym krokiem może być założenie konta na zagranicznej giełdzie Bitcoin np. Binance. Na tej giełdzie kryptowalut można kupić Bitcoina za inne kryptowaluty (nie za tradycyjne waluty). Możesz wymienić kupione Bitcoiny na giełdzie BitBay na inne kryptowaluty, których na Binance jest po prostu mnóstwo. Najciekawsze i najpopularniejsze kryptowaluty opisujemy na naszej stronie tak byś nie musiał samodzielnie przedzierać się przez setki stron internetowych, które często są po angielsku.

Reasumując jeśli interesuje Cię kupno Bitcoina na początek najlepiej zarejestrować się na polskojęzycznej giełdzie kryptowalut BitBay. Poźniej możesz wykonać kolejny krok i zarejestrować się tutaj na globalnej giełdzie kryptowalutowej – Binance:

 

 

A może inna giełda Bitcoin?

Największe giełdy Bitcoin na świecie ułożone w kolejności największych obrotów na tej kryptowalucie:

Binance, Bitfinex, OKEx, ZB.COM, Huobi, Simex, HitBTC (giełda kryptowalut Hong Kong), bitFlyer, BTCC (giełda Bitcoin), GDAX, Bitstamp, Kraken (giełda Bitcoin z USA), LBank, EXX, Bithumb, Bit-Z, Upbit, BCEX, Coinsuper, Coinroom (polska giełda Bitcoin)

Nie ma wśród nich najlepszej polskiej giełdy kryptowalut – BitBay jednak wynika to z tego, że na tych międzynarodowych giełdach obrót prowadzony jest w dolarach i często działają one dłużej. Jednak kluczową zaletą dla polskich inwestorów w kontekście giełdy Bitcoin – BitBay jest możliwośc kupna Bitcoina za złotówki co nie jest możliwe nigdzie indziej. Co gorsza wiele tych międzynarodowych giełd nie pozwala także na płatności w tradycyjnych walutach. W tym przypadku dolarach.

Ciekawy materiał dotyczący Bitcoina:

Czym jest giełda Bitcoin?

Czym właściwie jest giełda kryptowalut (nazywana także często giełdą Bitcoin)? Giełda kryptowalut to miejsce, w którym zbierają się osoby chcące dokonać kupna kryptowaluty lub chcący ją sprzedać. Transakcje odbywają przy użyciu walut tradycyjnych. W wielu jednak przypadkach giełda kryptowalut opiera się tylko o handel kryptowaluta za kryptowalutę.

Kluczową kryptowalutą jest Bitcoin i większość giełd umożliwia jego wymianę na inne kryptowaluty. Stąd też często mówi się o “giełdzie Bitcoin” jako miejscu gdzie nabywa się główną kryptowalutę a następnie wymienia na inne. Teraz już wiesz gdzie możesz kupić Bitcoina.