Drugi chiński ranking najciekawszych i najlepszych kryptowalut

Najlepsze kryptowaluty czerwiec 2018

Chiński ranking najciekawszych i najlepszych kryptowalut – lipiec 2018

 

Centrum Rozwoju Przemysłu Informacyjnego (CCID), które działa pod patronatem Ministerstwa Przemysłu i Technologii Informacyjnej opublikowało niedawno kolejny ranking najciekawszych i najlepszych kryptowalut. W stosunku do poprzedniego rankingu najlepszych kryptowalut zaszły pewne zmiany. O ile na dwóch pierwszych miejscach pozostały EOS (145,6 pkt) i Ethereum (137,3 pkt). Trzecia w rankingu waluta elektroniczna – Nebulas (handel umożliwia gielda kryptowalut Binance) – już znacznie odstaje w ilości punktów tj. 108,8. Kolejną w rankingu kryptowalutą okazał się GXChain (108,3 pkt), a na piątym miejscu opisywana już przez nas wcześniej chińska kryptowaluta NEO. Obie udostępnia do kupna platforma handlu i wymiany walut cyfrowych – Binance.

Inne najciekawsze kryptowaluty

Poniżej przedstawiamy kolejne elektroniczne waluty, które znalazły się w tym rankingu:

6. Stellar (107 pkt)

7. Steem (104,9 pkt)

8. Lisk (103,3 pkt) – dostępna na polskiej giełdzie kryptowalut BitBay

9. Waves (101,1 pkt)

10. Komodo (101,1 pkt)

Jeśli interesuje Cię kupno najlepszych kryptowalut kliknij w poniższy przycisk:

 

Poza pierwszą dziesiątką uplasowały się między innymi waluta elektroniczna Dash, Ripple (XRP) czy Bitcoin (BTC). Dalej w rankingu na 16 miejscu, a także Cardano i Ethereum Classic na 19 i 20 miejscu. Ciekawi niska pozycja jednej z pierwszych kryptowalut tj. Litecoina – 28 miejsce.

Jeśli chcielibyście przekonać się jak to wyglądało miesiąc temu to tutaj macie poprzedni ranking najlepszych kryptowalut 2018.

Pełny ranking najlepszych i najciekawszych kryptowalut

Poniżej znajduje się pełny ranking najciekawszych i najlepszych szyfrowanych walut elektronicznych lipca 2018 wedle agencji CCID:

 

Najciekawsze i najlepsze kryptowaluty - ranking lipiec 2018

 

BitBay – polska gielda bitcoin – rejestracja darmowego konta.

W jaki sposób przygotowany jest ranking?

 

Chiński ranking najciekawszych i najlepszych kryptowalut opiera się na „badaniu i ocenie publicznego łańcucha w trzech aspektach: innowacji, technologii oraz zastosowania”.

„Podstawowa metodologia zakłada głównie ocenę technicznego poziomu obecnego publicznego łańcucha, w tym ocenę bezpieczeństwa, wydajności, a także funkcji i decentralizacji”.  Podała agencja medialna China Electronics News Agency (CENA). Pod względem tych technicznych wskaźników EOS uzyskał najwyższą ocenę.

„Ranking sprawdza głównie kompleksowe możliwości publicznego łańcucha do obsługi praktycznych aplikacji, w tym implementację technologii i wsparcie rozwoju, rozmieszczanie node’ów, a także aplikację portfela” . W tym aspekcie najlepsza okazała się kryptowaluta Ethereum (kupno za złotówki umożliwia polska giełda kryptowalut – BitBay)

Jak podaje agencja, ocena innowacyjności koncentruje się na ciągłym rozwoju w otwartym kodzie źródłowym w łańcuchu publicznym, w tym liczbie uczestników, aktualizacji kodu i wpływie kodu.

Bitcoin zajął dopiero 16 miejsce w ogólnym zestawieniu, jednak pod względem globalnego wpływu i wysokiej aktywności innowacyjnej, uplasował się na 1 miejscu. Kupno Bitcoina  dostępne jest po rejestracji darmowego konta klikając poniżej:

Zarejestruj bezpłatne konto – polska gielda bitcoin BitBay

 

 

Materiały i informacje publikowane na stronie internetowej służą jedynie celom informacyjnym, reklamowym lub promocyjnym i nie powinny być wyłączną podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych. W szczególności, informacje te nie mają charakteru rekomendacji dotyczących instrumentów finansowych w rozumieniu przepisów dyrektywy MiFID oraz art. 76 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, jak również nie stanowią analizy, usługi doradztwa inwestycyjnego, prawnego ani podatkowego.

Dokładamy należytych starań, aby prezentowane na stronie internetowej informacje były rzetelne i oparte na wiarygodnych źródłach. Nie ponosimy jednak żadnej odpowiedzialności za dokładność, aktualność oraz kompletność przedstawionych produktów, analiz lub informacji publikowanych na niniejszej stronie oraz za jakiekolwiek szkody będące rezultatem korzystania lub oparcia się na tych informacjach przez użytkownika serwisu. Kupno i handel kryptowalutami wiąże się z dużym ryzykiem oraz możliwością utraty nawet całego włożonego kapitału.