Czy kupno Bitcoina dziś to dobra decyzja?

Kupno Bitcoin (BTC) – czy to właściwy moment?

Wczoraj przedstawiliśmy Wam analizę techniczną Bitcoina, w której pisaliśmy o możliwości dalszych wzrostów. Czy to jest jednak właściwy moment na kupno Bitcoina? W poprzednim artykule zwróciliśmy uwagę, że możemy mieć do czynienia z 3 falą impulsu wzrostowego i w ostatnich godzinach zostało to potwierdzone mocnymi świecami zakupowymi na wysokim wolumenie, które na prawdę robią wrażenie:

Wartość Bitcoina (BTC) rośnie

Analiza wykresu, świece godzinne, giełda Bitcoin – Bitstamp

W naszej opinii tak duże świece w krótkim czasie nie mogą zostać “narysowane” przez drobnych graczy indywidualnych. Wygląda to na zakupy Bitcoina przez jakąś instytucję lub inwestorów z “grubym portfelem”. Po prostu jakby ktoś usiadł do komputera i nacisną ENTER na przycisku “Kupno” Bitcoin.

Nie odpowiedzieliśmy jednak na pytanie czy to właściwy moment na kupno bitcoin. Odpowiedź brzmi i TAK i NIE. Tak ponieważ prawdopodobnie będziemy mieli jeszcze do czynienia z kolejną falą wzrostową w tym impulsie. Nie ponieważ przed 5 falą wzrostową zawsze nadchodzi fala 4, która oznacza mniejsze lub większe spadki kursu. Widać to dobrze na obecnym wykresie BTC:

Zakup Bitcoin dziś

Powyższy wykres to świece dzienne i dane z – gielda kryptowalut Bitstamp

Tak jak pisaliśmy w poprzednim artykule prawdopodobnie 5 fala impulsu zatrzyma się na lokalnym oporze w okolicy 7700-7800 dolarów za 1 Bitcoina i nastąpi głębsza np. 3 falowa korekta do około 60-70% wartości impulsu. Warto zwrócić uwagę na to, że mamy obecnie 3 wzrostowe świece dzienne z rzędu co stanowi mocny sygnał zakupowy, którego nie było widać w ostatnich tygodniach na wykresach Bitcoina. Niestety nie jesteśmy w stanie zapewnić Was, że to właśnie dziś jest właściwy moment na kupno Bitcoina (BTC). Decyzję musicie podjąć samodzielnie! Życzymy trafnych decyzji inwestycyjnych

Ciekawa analiza techniczna Bitcoina:

 

Nasze analizy mają jedynie charakter opiniodawczy i nie stanowią doradztwa inwestycyjnego. Nie należy się nimi sugerować podejmując decyzję o inwestycji w kupno kryptowalut. Handel walutami cyfrowymi jest bardzo ryzykowny i może doprowadzić do utraty kapitału.

 

Jeśli zdecydujesz się na kupno Bitcoina i/lub handel nim na giełdzie Bitcoin wówczas możemy polecić dwie z nich. Duża międzynarodowa giełda Bitcoin – Binance lub trochę mniejszą ale wygodną w użyciu polską giełdę Bitcoin – BitBay. Zatem najpierw właściwa giełda kryptowalut, a następnie rozważenie zakupu którejś z walut cyfrowych.

Potrzebujesz wygodnej analizy danych. Poznaj możliwości Microsoft Power BI. Dzięki temu rozwiązaniu bez problemu uzyskasz pełne informacje na temat tego co się dzieje w Twojej firmie.

Materiały i informacje publikowane na stronie internetowej służą jedynie celom informacyjnym, reklamowym lub promocyjnym i nie powinny być wyłączną podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych. W szczególności, informacje te nie mają charakteru rekomendacji dotyczących instrumentów finansowych w rozumieniu przepisów dyrektywy MiFID oraz art. 76 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, jak również nie stanowią analizy, usługi doradztwa inwestycyjnego, prawnego ani podatkowego.

Dokładamy należytych starań, aby prezentowane na stronie internetowej informacje były rzetelne i oparte na wiarygodnych źródłach. Nie ponosimy jednak żadnej odpowiedzialności za dokładność, aktualność oraz kompletność przedstawionych produktów, analiz lub informacji publikowanych na niniejszej stronie oraz za jakiekolwiek szkody będące rezultatem korzystania lub oparcia się na tych informacjach przez użytkownika serwisu. Kupno i handel kryptowalutami wiąże się z dużym ryzykiem oraz możliwością utraty nawet całego włożonego kapitału.