Bitcoin idzie w górę!

Od kilku dni wartość kryptowaluty Bitcoin (BTC) stopniowo pnie się do góry. Jest to zgodne z naszymi przewidywaniami oraz oczekiwaniami analityków rynkowych. Pytanie tylko na jak długo starczy paliwa do wzrostów Bitcoinowi i co będzie dalej z całym rynkiem.

W momencie pisania tego artykułu cena za kupno 1 Bitcoina na giełdzie wynosiła około 8200 dolarów a kapitalizacja wynosi niespełna 141 mld dolarów. Jeśli inwestor kupił Bitcoina kilka lub kilkanaście dni temu mógł zarobić spokojnie od kilkunastu do nawet 35%.

Wykres Bitcoina z ostatnich dni wygląda dość ciekawie

Bitcoin wykres

Jak długo potrwają wzrosty? To dobre pytanie. Obecnie w zależności od interpretacji wykresu wygląda na zakończenie impulsu wzrostowego więc powinna nastąpić korekta lub też, że jest to dopiero 4 fala (korekta) i oczekujemy na 5 falę wzrostową. Jak będzie czas pokaże natomiast media niezwłocznie przypomniały sobie o Bitcoinie i w sieci na znanych portalach już pojawiają się kolejne artykuły:

https://businessinsider.com.pl/finanse/kryptowaluty/kus-bitcoina-rosnie-analiza-przyczyn-wzrostu-kryptowalut/b43vqdb

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Bitcoin-odzyskuje-blask-Zyskal-ponad-40-proc-w-miesiac-7604920.html

http://www.komputerswiat.pl/nowosci/wydarzenia/2018/30/bitcoin-znow-idzie-w-gore-przekroczyl-bariere-8-tys-dolarow.aspx

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/bitcoin-znowu-zaczyna-rosnac.html

https://ithardware.pl/aktualnosci/bitcoin_ponownie_zyskal_na_wartosci_ceny_kart_graficznych_pojda_w_gore-6806.html

http://innpoland.pl/145191,wartosc-bitcoina-znow-idzie-w-gore

Czyli wychodzi na to, że to jednak nie koniec Bitcoina?

Giełdy Bitcoin nadal się rozwijają a kupno Bitcoina możliwe jest na coraz więcej sposobów. Rośnie też liczba punktów handlowych w których można płacić Bitcoinem. Kupno towarów w sklepie staje się codziennością. Zwłaszcza dla amerykanów.