Bitcoin idzie w górę!

Od kilku dni wartość kryptowaluty Bitcoin (BTC) stopniowo pnie się do góry. Jest to zgodne z naszymi przewidywaniami oraz oczekiwaniami analityków rynkowych. Pytanie tylko na jak długo starczy paliwa do wzrostów Bitcoinowi i co będzie dalej z całym rynkiem.

W momencie pisania tego artykułu cena za kupno 1 Bitcoina na giełdzie wynosiła około 8200 dolarów a kapitalizacja wynosi niespełna 141 mld dolarów. Jeśli inwestor kupił Bitcoina kilka lub kilkanaście dni temu mógł zarobić spokojnie od kilkunastu do nawet 35%.

Wykres Bitcoina z ostatnich dni wygląda dość ciekawie

Bitcoin wykres

Wykres cen waluty cyfrowej Bitcoin. Giełda kryptowalut – Bitstamp

 

Jak długo potrwają wzrosty? To dobre pytanie. Obecnie w zależności od interpretacji wykresu wygląda na zakończenie impulsu wzrostowego więc powinna nastąpić korekta lub też, że jest to dopiero 4 fala (korekta) i oczekujemy na 5 falę wzrostową.

Jak będzie czas pokaże natomiast media niezwłocznie przypomniały sobie o Bitcoinie i w sieci na znanych portalach już pojawiają się kolejne artykuły:

https://businessinsider.com.pl/finanse/kryptowaluty/kus-bitcoina-rosnie-analiza-przyczyn-wzrostu-kryptowalut/b43vqdb

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Bitcoin-odzyskuje-blask-Zyskal-ponad-40-proc-w-miesiac-7604920.html

http://www.komputerswiat.pl/nowosci/wydarzenia/2018/30/bitcoin-znow-idzie-w-gore-przekroczyl-bariere-8-tys-dolarow.aspx

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/bitcoin-znowu-zaczyna-rosnac.html

https://ithardware.pl/aktualnosci/bitcoin_ponownie_zyskal_na_wartosci_ceny_kart_graficznych_pojda_w_gore-6806.html

http://innpoland.pl/145191,wartosc-bitcoina-znow-idzie-w-gore

 

Czyli wychodzi na to, że to jednak nie koniec Bitcoina?

Giełdy Bitcoin nadal się rozwijają, a zakup Bitcoina możliwe jest na coraz więcej sposobów. Rośnie też liczba punktów handlowych w których można płacić Bitcoinem. Kupno towarów w sklepie staje się codziennością. Zwłaszcza dla amerykanów.

A Ty co wybierzesz zanim zainwestujesz? Co będzie lepsze Twoim zdaniem? Polska giełda bitcoin BitBay czy duża i międzynarodowa giełda kryptowalut Binance?

 

Materiały i informacje publikowane na stronie internetowej służą jedynie celom informacyjnym, reklamowym lub promocyjnym i nie powinny być wyłączną podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych. W szczególności, informacje te nie mają charakteru rekomendacji dotyczących instrumentów finansowych w rozumieniu przepisów dyrektywy MiFID oraz art. 76 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, jak również nie stanowią analizy, usługi doradztwa inwestycyjnego, prawnego ani podatkowego.

Dokładamy należytych starań, aby prezentowane na stronie internetowej informacje były rzetelne i oparte na wiarygodnych źródłach. Nie ponosimy jednak żadnej odpowiedzialności za dokładność, aktualność oraz kompletność przedstawionych produktów, analiz lub informacji publikowanych na niniejszej stronie oraz za jakiekolwiek szkody będące rezultatem korzystania lub oparcia się na tych informacjach przez użytkownika serwisu. Kupno i handel kryptowalutami wiąże się z dużym ryzykiem oraz możliwością utraty nawet całego włożonego kapitału.