Analiza techniczna najpopularniejszych i najciekawszych kryptowalut

Najciekawsze i najpopularniejsze kryptowaluty – analiza techniczna sierpień 2018

W poprzednim artykule przedstawiliśmy Wam naszą analizę techniczną Bitcoina Teraz kolej na inne wybrane (w naszej opinii najciekawsze i najpopularniejsze) kryptowaluty. Niestety w większości z nich scenariusz jest podobny. Mamy do czynienia z trendami spadkowymi. Zebraliśmy informacje, wykresy i przeprowadziliśmy analizę wedle różnych rankingów – najlepszych kryptowalut.

Na początek cena za kupno 1 Ethereum.

Obecnie wykres zatrzymał się na linii wsparcia na poziomie 240-260 dolarów. 

Ethereum (ETH) - analiza techniczna

Wykres długoterminowy Ethereum, świece dzienne, giełda kryptowalut Bitfinex

Jeśli na tym poziomie pojawią się kolejne czerwone świece spadkowe wówczas cena prawdopodobnie spadnie w okolice 150-200 dolarów za 1 Ethereum. Ostatnie świece dzienne na wykresie Ethereum nie zwiastują dobrze:

Analiza techniczna Ethereum sierpień 2018

Wykres krótkoterminowy w świecach dziennych, giełda kryptowalut Bitfinex

Sytuacja wygląda nieco lepiej na świecach tygodniowych i miesięcznych (poniżej)

Analiza techniczna kupna Ethereum

Wykres świec miesięcznych – giełda bitcoin Bitfinex

Wygląda na to, że 3 fala korekty dobiega końca. Spadający wolumen może to potwierdzać. Możliwe, że spadki zatrzymają się w okolicach 250 dolarów. Warto zwrócić uwagę, że na Ethereum miała miejsce korekta o 80% wartości impulsu wzrostowego z 30 dolarów na 1400 czyli kurs mógł spaść o około 1100 dolarów… i jest poniżej 300 dolarów. Czy zatem za chwilę spadki dobiegną końca?

Inne waluty cyfrowe – analiza techniczna

Kolejną z grona najpopularniejszych kryptowalut jest Litecoin. Tutaj sytuacja wygląda dość podobnie:

Litecoin (LTC) - analiza techniczna

Wykres świecowy, długoterminowy – Bitfinex gielda kryptowalut

Mocne wsparcie znajduje się między 35-40 dolarów ale już w tym momencie cena skorygowała się o ponad 80% wartości impulsu wzrostowego z 5 dolarów na 365. W takich sytuacjach najlepiej obserwować rynek z boku i wyhamowanie spadków. 

Analiza techniczna Litecoin

O ile świece dzienne (powyżej) nie wyglądają zbyt imponująco to na świecach miesięcznych wygląda na to, że piąta fala korekty może dobiegać końca:

Wykres Liteccoin (LTC)

Inną ciekawą kryptowalutą jest NEO. Tutaj na wykresie również widać spadający wolumen przy tych cenach i jednocześnie brak popytu może niebawem ustabilizować kurs powyżej 15 dolarów za kupno NEO.

Analiza techniczna NEO

wykres – świece tygodniowe – największa światowa giełda Binance

W przypadku Ripple (XRP) cena skorygowała się praktycznie maksymalnie do okolic 1 zł za kupno 1 Ripple.

Analiza techniczna Ripple (XRP)

Lisk podobnie nie może znaleźć swojego dna choć w naszej opinii cena powinna zatrzymać się trendzie bocznym w okolicach 7-8 zł za 1 Liska:

Wykres Lisk - analiza techniczna

wykres, świece tygodniowe. Dane – giełda bitcoin Poloniex

Spadki dominują w zasadzie na wszystkich szyfrowanych walutach elektronicznych i wynoszą od kilku do ponad 20%:

Kupno kryptowalut - ceny

W pierwszej ósemce najlepiej trzyma się Stellar – spadek o 9% do 115 dolarów.

Z tych kryptowalut, które opisywaliśmy jako najciekawsze lub najpopularniejsze w ostatnich dniach cena wygląda następująco:

  1. Binance Coin (waluta elektroniczna stworzona przez Binance – gielda kryptowalut) – spadek o 22%. Cena 9,2 dolara
  2. Enjin Coin – spadek 22%. Cena 0,033 dolara
  3. EOS – spadek o 15%. Cena 4,37 dolara
  4. Cardano – spadek o 19%. Cena 0,09 dolara
  5. IOTA – spadek o 18%. Cena 0,42 dolara

Podsumowanie analizy technicznej kryptowalut

Reasumując próżno szukać wzrostów cen pośród najpopularniejszych czy nawet najciekawszych kryptowalut. Niestety ceny nadal spadają. Choć wiele wskazuje, że to już końcówka korekty na tym rynku (spadek wolumenu obrotu). Możliwe, że ożywienie na rynku walut cyfrowych nastąpi jesienią. Należy pamiętać, że na wrzesień planowane jest uruchomienie kontraktów ETF na Bitcoina. Jeśli to się stanie ceny kryptowalut powinny podążać za trendem wzrostowym na Bitcoinie. Innym scenariuszem, który też może mieć miejsce jest około 1 a nawet 2 letni trend boczny na całym rynku walut elektronicznych. Na pewno warto obserwować ten rynek bo może jeszcze zaskoczyć. Jednak wydaje nam się, że nie nastąpi to wcześniej niż w przeciągu 0,5 roku.

Transakcje sprzedaży/kupna Bitcoina odbywają się na zmniejszonym wolumenie. Jest to widoczne na wielu giełdach Bitcoin. Kupno kryptowalut w tym momencie może być dobrą możliwością zajęcia długiej pozycji jednak jak rozwinie się sytuacja w handlu na giełdach Bitcoina tego nie wie nikt.