Analiza techniczna kryptowaluty Bitcoin sierpień 2018

Bitcoin – Analiza techniczna 14.08.2018

W ostatnich dniach kryptowaluta Bitcoin traci na wartości. Wzrosty z lipca, które dotarły do poziomu 8400 dolarów (czyli około 30500 zł) zostały w całości zniesione do poziomu 6000 dolarów (około 22600 zł). Wykres zatrzymał się na kluczowym wsparciu:

Kryptowaluta Bitcoin - analiza techniczna 2018

Długi okres – wykres Bitcoina. Giełda kryptowalut Bitstamp

Świece dzienne z ostatnich dni również nie napawają optymizmem:

Analiza techniczna Bitcoin 2018

Wykres ceny Bitcoina. Giełda Bitstamp

Widać sporą podaż więc wykres zatrzymał się poniżej oporu – górnej linii trendu spadkowego i obecnie testuje wsparcie trendu bocznego. Jeśli zostanie ono wyłamane spadki prawdopodobnie pogłębią się do poziomu 4800-5000 dolarów za kupno 1 Bitcoina. Świeca spadkowa z dziś (14.08.2018) nie wygląda dobrze. Wiele wskazuje na to, że nie ma silnego popytu na tym poziomie cenowym, a jednocześnie pojawia się spora podaż. Świece tygodniowe i miesięczne również potwierdzają możliwość dalszych spadków na giełdach. Bitcoin – cena na wykresie wielomiesięcznym:

Wykres Bitcoin (BTC)

Wykres – świece tygodniowe – giełda Bitcoin – Bitstamp

Chociaż spadki wydają się wytracać impet nadal nie widać odpowiedniego popytu. Na świecach miesięcznych widać trzecią falę korekty:

Bitcoin wykres miesięczny

Analiza wykresu na świecach miesięcznych – giełda kryptowalut Bitstamp.

Obecnie obserwujemy prawdopodobnie ostatnią falę korekty na Bitcoinie. Mocne wsparcie i jednocześnie linia długoterminowego trendu wzrostowego przebiega w okolicach 3800-4000 dolarów za kupno Bitcoin na giełdzie. Reasumując naszą analizę techniczną Bitcoina. Obstawiamy dalsze spadki – 70/80% a 20/30% na utrzymanie trendu bocznego. Zakup Bitcoina w cenie 3600-3800 może okazać się dobrą okazją do zajęcia tzw. długiej pozycji. Jak potoczą się dalsze losy giełd Bitcoin oraz tej kryptowaluty?

 

Materiały i informacje publikowane na stronie internetowej służą jedynie celom informacyjnym, reklamowym lub promocyjnym i nie powinny być wyłączną podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych. W szczególności, informacje te nie mają charakteru rekomendacji dotyczących instrumentów finansowych w rozumieniu przepisów dyrektywy MiFID oraz art. 76 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, jak również nie stanowią analizy, usługi doradztwa inwestycyjnego, prawnego ani podatkowego.

Dokładamy należytych starań, aby prezentowane na stronie internetowej informacje były rzetelne i oparte na wiarygodnych źródłach. Nie ponosimy jednak żadnej odpowiedzialności za dokładność, aktualność oraz kompletność przedstawionych produktów, analiz lub informacji publikowanych na niniejszej stronie oraz za jakiekolwiek szkody będące rezultatem korzystania lub oparcia się na tych informacjach przez użytkownika serwisu. Kupno i handel kryptowalutami wiąże się z dużym ryzykiem oraz możliwością utraty nawet całego włożonego kapitału.