Analiza techniczna Bitcoin (BTC)

Analiza techniczna Bitcoin (BTC) 05.07.2018

Zapraszamy serdecznie na krótką analizę techniczną kursu kryptowaluty Bitcoin. Niedawno pisaliśmy o niepewności dotyczącej kursu Bitcoina w ostatnich dniach. Artykuł możecie przeczytać tutaj. Minęło kilka dni a sytuacja wydaje się wyglądać nieco bardziej optymistycznie. Na początek przedstawiamy Wam wykres na który trafiliśmy. W ciekawy sposób przyrównuje on obecną sytuację kursu Bitcoina do poprzednich lat i obstawia dwa warianty. Oba wzrostowe z tą różnicą, że pierwszy wariant zakłada dość szybkie wybicie w górę. Drugi pokazuje wzrosty w dłuższym terminie.

Wykres historyczny BTC

 

To na co my zwróciliśmy uwagę to zarysowana formacja podwójnego dna, która została już “zaksięgowana”. Wedle prawideł po podwójnym dnie następują wzrosty i tak się stało w tym przypadku. Wzrosty wyhamowały w okolicach 6700 dolarów za 1 Bitcoina co potwierdza zadziałanie formacji podwójnego dna gdyż dokładnie taki zakres wzrostów można było wywnioskować z wykresu (+300-400 dolarów od kursu 6200). W naszej opinii szansa na dalsze wzrosty to około 60%. Szansa na spadek to 40% do poziomów zbliżonych przy poprzednim dołku i w ten sposób pojawienie się formacji potrójnego dna. Pamiętajcie, że analiza techniczna Bitcoina jest jedynie wskazówką tego co może się wydarzyć i nie daje żadnej pewności, że tak się stanie a nasze artykuły nie stanowią porad inwestycyjnych.

Na pewno warto najpierw zdecydować, która giełda kryptowalut będzie dla nas najbardziej odpowiednia w celu kupna Bitcoina, a następnie na bieżąco obserwować i śledzić wykresy tej kryptowaluty.

 

Jeśli chciałbyś wdrożyć u siebie nowoczesny system dla firm Comarch ERP Optima skontaktuj się z wrocławskim Partnerem Comarch firmą Dative Sp. z o.o. To świetni i doświadczeni specjaliści.

Dokładamy należytych starań, aby prezentowane na stronie internetowej informacje były rzetelne i oparte na wiarygodnych źródłach. Nie ponosimy jednak żadnej odpowiedzialności za dokładność, aktualność oraz kompletność przedstawionych produktów, analiz lub informacji publikowanych na niniejszej stronie oraz za jakiekolwiek szkody będące rezultatem korzystania lub oparcia się na tych informacjach przez użytkownika serwisu. Kupno i handel kryptowalutami wiąże się z dużym ryzykiem oraz możliwością utraty nawet całego włożonego kapitału.

Materiały i informacje publikowane na stronie internetowej służą jedynie celom informacyjnym, reklamowym lub promocyjnym i nie powinny być wyłączną podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych. W szczególności, informacje te nie mają charakteru rekomendacji dotyczących instrumentów finansowych w rozumieniu przepisów dyrektywy MiFID oraz art. 76 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, jak również nie stanowią analizy, usługi doradztwa inwestycyjnego, prawnego ani podatkowego.